Українським приватним компаніям дозволили запускати ракети у космос

2 жовтня 2019, 17:16
Читать новость на русском

Приватним компаніям в Україні дозволили вести космічну діяльність, наприклад запускати ракети в космос. Про це йдеться у новому законі, який Верховна Рада ухвалила у другому читанні.

Законопроєкт з техніко-юридичними поправками підтримали 270 народних депутатів.

Цікаво: Заснована українцем космічна компанія готується до польоту на Місяць

Що передбачає новий закон?

Він вводить статус авторизований економічний оператор (АЕО). Підприємство зі статусом АЕО отримує низку переваг, зокрема загальну фінансову гарантію, самостійне накладення пломб спеціального типу, спрощене декларування, випуск за місцем розташування тощо.

"Статус АЕО підтверджує вищий ступінь довіри митниці до підприємства і, як наслідок, дає можливість застосовувати перелік спеціальних спрощень і користуватися перевагами при здійсненні митних формальностей щодо товарів, які переміщуються такими підприємствами", – сказано в пояснювальній записці.

Чому українські компанії не мають дозволу на космічну діяльність?

Раніше в Україні діяльність, пов'язану з випробуванням, виробництвом та експлуатацією ракет-носіїв, не могли виконувати приватні компанії. Згідно із законодавством, це могли виконувати лише державні компанії.

При цьому Україна перебуває в так званому клубі семи держав, що володіють повним циклом розробки, випробувань, запуску та експлуатації космічних засобів. Це означає, що наша країна має ресурси і потенціал для виробництва власної аерокосмічної продукції.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно