Vernadsky Challenge 2021: стартапи-переможці розділять 2 мільйони призових гривень

18 червня 2021, 14:10
Читать новость на русском

У рамках Міжнародного авіакосмічного салону "АВІАСВІТ-ХХІ", 15-16 червня, ГО "Асоціація Ноосфера" провела V гранд-фінал конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge. Серед переможців і український стартап Provizio.

У цьогорічному конкурсі Vernadsky Challenge взяли участь 132 стартапи: 89 закордонних і 43 українські. Більше ніж половина – це проєкти космічної тематики.

Цікаво Приклад для наслідування та гравець проти правил: Мей Маск виступить на ІТ Arena 2021

До фіналу потрапили 10 кращих учасників з 6 країн:

  • Канада;
  • Словаччина;
  • Швеція;
  • Іспанія;
  • США;
  • та Україна.

Така широка географія конкурсу – не випадковість, адже організатори ставлять за мету не лише знайти перспективні hardware-стартапи, і мотивувати їх на подальшу плідну діяльність шляхом грантової підтримки, але й побудувати справжній нетворкінг-майданчик для інженерів з усього світу.

Що відомо про Vernadsky Challenge?

Конкурс ініціюваний українським підприємцем та меценатом Максом Поляковим у січні 2015 року. За 6 років його існування у ньому взяли участь понад 600 команд з 36 країн світу й України зокрема.

На сьогодні у фокусі інтересів конкурсу два напрями: космічні технології та активна біоелектроніка. У 2016 році Макс Поляков збільшив призовий фонд до 2 мільйонів гривень, а у 2017 році до журі Vernadsky Challenge долучився легендарний руйнівник міфів – Джеймі Гайнеман.

Переможці конкурсу Vernadsky Challenge

  • Третє місце та 400 000 гривень отримала космічна розробка BOROSPACE зі Словаччини.

Автори проєкту розробили інноваційну конструкцію літій-іонних акумуляторів, завдяки якій батарея не просто зберігатиме електроенергію, але й служитиме гібридним ракетним паливом після завершення місії.

  • Друге місце та грант 600 000 гривень отримав український проєкт Provizio.

Команда Provizio розробила прилад для вимірювання внутрішньоочного тиску, який допомагає відтермінувати втрату зору. Програмне забезпечення Provizio в режимі реального часу сповіщає лікаря про зміни тиску й інформує його щодо можливих варіантів лікування.

  • Перше місце на Vernadsky Challenge 2021 та 1 000 000 гривень дістались проєкту Medicsen з Іспанії.

Команда Medicsen створила розумний пластир, який відкриває мікропори в шкірі людини для неінвазивного введення ліків з великим розміром молекул, таких, наприклад, як інсулін.

Не пропустіть Apple взяла на роботу засновника Canoo для створення Apple Car

Інші проєкти українців у конкурсі

У фіналі Україну також представляли проєкти енергетичного модуля міжорбітального транспортного засобу, суборбітальної ракети K300Geo, безконтактного 3D-нанопрофілометра, і PancakeSat – супутник з унікальною системою розстикування.