Український студент довів факт расизму в алгоритмах Twitter і отримав винагороду

12 серпня 2021, 19:07
Читать новость на русском

Джерело:

The Guardian

Богдан Кулинич, аспірант швейцарського університету EFPL у місті Лозанна, переміг у конкурсі, який проводила соцмережа Twitter. За свою роботу він отримав 3,5 тисячі доларів.

В рамках проведеного конкурсу учасникам пропонували знайти й довести недосконалості у роботі алгоритмів соціальної мережі. Богдан Кулинич виявив неприємну особливість штучного інтелекту соцмережі, через яку компанія потрапила під шквал критики у 2020 році, коли звичайні користувачі почали помічати деякі прояви расизму.

Цікаво Грайте з комфортом: ґеймерські аксесуари для тих, хто прагне перемоги

Алгоритм-расист

Помилка була знайдена в алгоритмі, який автоматично створює прев'ю з великих зображень. Працює він ще з 2018 року.

Для перевірки упередженості програміст штучно створив набір портретів схожих людей, проте різних за віком і кольором шкіри.


Штучні портрети, які брали участь в аналізі / Фото Богдан Кулинич/github

Оскільки це були штучні зображення, дослідник міг створювати їх у великих кількостях з мінімальними відмінностями, щоб перевірити як зреагують алгоритми на практично одне й те ж обличчя, але з різними особливостями – наприклад старше чи молодше, зі зморшками чи без. 

Портрети пройшли через алгоритм Twitter для подальшої обрізки у формат прев'ю. В результаті аналізу виявилось, що алгоритм частіше фокусується на обличчях струнких людей зі світлою шкірою. Тоді як зображення темношкірих людей можуть і зовсім не потрапити на фінальне прев'ю.

Богдан Кулинич отримав за свою роботу 3 500 доларів. 

Ваш комп'ютер не справляється з вимогливими іграми? ASUS легко розв’язує цю проблему. Потужне залізо у поєднанні високою якістю – і ви забудете про підвисання. Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше про продукцію ASUS