В мережі опублікували детальні характеристики графічних процесорів NVIDIA Turing
Вже менш ніж через тиждень на прилавках магазинів з'являться відеокарти GeForce RTX, тому в мережі дедалі більше публікують матеріалів, які присвячені новим адаптерам. Завдяки цьому у любителів "заліза" з'являється можливість ознайомитися з найдрібнішими технічними деталями новинок, наприклад, зі структурою графічних процесорів, що лягли в основу нових 3D-карт.
Про це повідомляє VideoCardz.
Читайте також: NVIDIA перенесла дату виходу перших оглядів на відеокарти GeForce RTX 2080
На даний момент сімейство GPU Turing представлене трьома рішеннями: TU102, TU104 і TU106. Подібно графічним процесорам NVIDIA Pascal, нові чіпи використовують кластерну структуру, при цьому кожен такий кластер GPC (Graphics Processing Cluster) містить по 8 (TU104) або 12 (TU102 і TU106) потокових мультипроцессоров SM. Крім традиційних ядер CUDA кожен блок SM включає вісім ядер Tensor, що використовуються в задачах машинного навчання, і одне ядро RT (Ray Traycing).
Схема ядра TU102
Схема ядра TU104
Схема ядра TU106
Всі три згадані вище GPU виготовляються за 12-нанометровим техпроцесом FFN на заводах TSMC. Старші графічні процесори TU102 і TU104, що стали основою відеокарт GeForce RTX 2080 Ti та RTX 2080, можуть похизуватися наявністю інтерфейсу NVLink x8, завдяки чому допускається створення графічних зв'язок з двох карт на їх основі. У той же час кристал TU106, що став "серцем" GeForce RTX 2070, повністю позбавлений NVLink.
Схема потокового мультипроцесора (SM)
Технічні характеристики відеоядер NVIDIA TU102, TU104 і TU106 наведені в таблиці нижче. Детальні подробиці про графічну архітектуру Turing стануть відомі вже в цю п'ятницю, 14 вересня. Саме в цей день (о 16:00 за київським часом) спадає заборона на публікацію матеріалів, що розповідають про архітектурні особливості NVIDIA Turing.
Детальніше про відеокарти на базі архітектури NVIDIA Turing ви можете дізнатися в нашій статті.
Характеристики відеоядер NVIDIA TU102, TU104 і TU106
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно