Акумулятор товщиною з рогівку ока заряджається від сліз і може живити розумні контактні лінзи
Джерело:
TechXploreВчені з Наньянського технологічного університету (NTU) Сінгапуру створили гнучкий акумулятор завтовшки з людську рогівку, який не містить шкідливих для організму металів і дротів. Він заряджається від сольового розчину і в майбутньому може забезпечувати живлення розумним контактним лінзам.
У фантастичних фільмах про далеке майбутнє ми часто можемо бачити технологію лінз, які накладають віртуальні елементи на реальний світ: дані про навколишнє середовище, повідомлення від людей, підказки щодо роботи та іншу інформацію. Людство вже багато років намагається зробити це реальністю, але поки що не досягло значних успіхів – певною мірою саме через питання зарядки таких контактних лінз. Сьогодні для всіх описаних завдань ми використовуємо досить масивні гарнітури, але все може змінитись у недалекому майбутньому.
Дивіться також Нова цинкова батарея зможе зберігати зелену енергію та виробляти водень
Нова надія
Прототипи омріяної технології ми вже використовуємо для корекції зору, моніторингу стану здоров'я і навіть для діагностики та лікування хронічних захворювань, таких як діабет і глаукома. У перспективі лінзи зможуть записувати й передавати в хмарне сховище все, що бачить і чує їхній носій.
Однак для реалізації цього потенціалу необхідно створити безпечний і відповідний запиту акумулятор. Наявні батареї, засновані на дротах або індукційних котушках, містять метали й не підходять для використання в оці через ризик для здоров'я.
- Розроблений у NTU акумулятор виготовлено з біосумісних матеріалів і він не містить дротів або токсичних важких металів, присутніх, наприклад, у літій-іонних батареях.
- Покриття на основі глюкози реагує з іонами натрію і хлору в сольовому розчині, в який зазвичай лінзи поміщають для зберігання вночі.
- Вода, що міститься в батареї, слугує електричним провідником, забезпечуючи передачу електричного струму, який генерується в результаті описаної хімічної реакції.
Тестування акумулятора з використанням розчину, що імітує склад людських сліз, показало, що за такого способу заряджання його працездатність подовжується на додаткову годину після кожних дванадцяти годин безперервної роботи. Зарядити акумулятор традиційним способом від зовнішнього джерела також можна.
Цей прорив у галузі акумуляторних технологій може стати ключовим моментом у розвитку розумних контактних лінз та інших медичних пристроїв. Безпека, гнучкість і можливість зарядки від сольового розчину або навіть сліз роблять цей акумулятор ідеальним кандидатом для інтеграції в медичні пристрої майбутнього.