Вчені створили багаторазову заміну пластику з відходів деревини
Джерело:
New AtlasШведські вчені створили проривний матеріал із функцією реактопласту на основі лігніну, тобто деревних відходів. Щоб повернути матеріал у вихідний стан, його потрібно лише трохи нагріти. При цьому він може замінити твердий та м'який пластик і навіть бути надійним клеєм.
Дослідники зі Стокгольмського університету з'єднали лігнін з нетоксичними хімічними речовинами без попередньої обробки, отриманими з етиленгліколю. У результаті вони отримали матеріал з характеристиками, що нагадують термореактивну пластмасу.
Не пропустіть Атомна енергетика набагато "зеленіша", ніж сонячна та вітряна: нове дослідження
Лігнін
Органічний полімер, який утворює стінки клітин рослин, у тому числі дерев. Це побічний продукт целюлозної промисловості, а також застосовується у виготовленні нових видів акумуляторів, вуглепластику та бетону.Що отримали вчені
Чорна речовина, яку на виході отримали вчені, може набувати різноманітних форм. Її можна застосовувати у традиційній технології лиття інжекційного формування.
Створений нами матеріал ідеально вписується в сучасну тенденцію руху до стійких матеріалів, що переробляються. Завдяки тому, що в його структурі є динамічні ковалентні зв'язки, матеріал можна формувати знову і знову, при відносно слабкому нагріванні,
– зазначив професор Міка Сіппонен.
Цікаві особливості матеріалу
Дослідники виявили, що змінюючи пропорції лігніну в матеріалі, можна налаштовувати його характеристики: він може ставати м'яким і міцним, твердим і крихким або навіть набувати надійного клею.
У всіх цих випадках речовину можна повернути у вихідний стан впливом температури та багаторазово повторно використовувати. При цьому матеріал зберігає механічну міцність, яку можна порівняти з існуючими реактопластами.