Вчені придумали, як відправити колоністів на інші сонячні системи

19 квітня 2018, 21:02
Читать новость на русском

Нині вчені розробляють кілька програм, які шукають способи поширення земного життя в галактиці. І першими на колонізацію космосу можуть відправити бактерій.

Про це пише видання The Economist, передає dt.ua.

Фізик Університету Готьє у Франкфурті Клаудіс Грос просуває ідею поширення бактерій, здатних до фотосинтезу на планети в інших сонячних системах.

Один з таких проектів фінансує NASA і він має назву Starlight. Ще один Breakthrough Starshot фінансує російський венчурний капіталіст Юрій Мільнер. Обидва проекти опираються на ідеї вченого Каліфорнійського університету Філіпа Любіна.

Читайте також: Що станеться з людським тілом на Марсі – експеримент

Вчений припускає, що можна застосувати потужні лазери для того, щоб скерувати сонячні вітрила (це світловідбиваючі полотна) з прикріпленими об'єктами в напрямку сусідніх сонячних систем. Першою може стати Альфа-Центавра.

Принцип руху на сонячних вітрилах вже застосовували в інших космічних апаратах, і це дало змогу прискоритись об’єктові. Тож якщо вітрило велике, а судно, прикріплене до нього, дуже мале (вагою грам чи два), тоді теоретично можна досягти швидкості світла. У цьому випадку подорож до Альфа-Центаври є реалістичною. Цим способом можна відправити на іншу планету багато бактерій.

Ще один вчений доктор Грос просуває ідею місії, яка триватиме тисячі років. І в ній можна використати судно, вага якого буде вимірюватися в кілограмах. Однак, тут є й небезпека – за цей час електроніка може постаріти і вийти з ладу. Адже радіація повільно буде вибивати атоми з матеріалів корабля. Така ж доля може спіткати і бактерії: надмірний радіоактивний фон руйнує складне молекулярне життя.

Вчений Японської аерокосмічної агенції Хаїме Яно пропонує модифікувати ДНК організми для участі у місії. Це справді може вирішити проблему. Окрім того, принаймні один природний організм – бактерія під назвою Deinococcus radiodurans - має механізм відновлення ДНК, який правильно відбудовує гени після великого радіоактивного опромінення.

Для чого це потрібно?

Вчені вважають, що головна мета життя - поширюватися. За допомогою колонізації інших систем бактеріями може наситити атмосфери далеких планет оксигеном (його виділяють бактерії в процесі фотосинтезу).