Королівський морський флот Великої Британії випробував штучний інтелект проти надзвукових ракет
Джерело:
New AtlasВійськові вперше застосували ШІ проти надзвукових ракетам у навчаннях. Флот Великої Британії пройшов біля берегів Шотландії та Норвегії у рамках програми НАТО Formidable Shield ("Грозний щит"), націленої на створення протиракетного ШІ, за участю близько 3300 військовослужбовців з 10 країн Альянсу.
Надзвукові ракети – однин з найбільш грізних видів зброї у арсеналі сучасного флоту. Вони летять близько до води зі швидкістю, близькою до швидкості звуку, тому їх складно виявити, а перехоплення вимагає миттєвих розрахунків і точності прийняття рішень.
Не пропустіть Конфлікт Ізраїлю та ХАМАС став першою в світі війною із застосуванням штучного інтелекту
Навіть за допомогою комп'ютерів фахівці ППО ризикують не впоратися з аналізом великого обсягу даних у стислі терміни і під загрозою знищення корабля. Тож завданням системи на базі ШІ було виявити, відстежити і перехопити надзвукові ракети умовного противника з мінімальним втручанням людини.
Випробування системи протиракетної оборони на базі штучного інтелекту
ВМФ Британії вивів на навчання один есмінець і два ескадрених міноносці з експертами оборонної лабораторії Dstl, а також промисловими партнерами з Roke, CGI і BAE Systems на борту. Відпрацювання різних бойових ситуацій триватимуть протягом трьох тижнів.
У ході першого дня навчань одна з систем ШІ – Startle – моніторила повітряне середовище, видавала рекомендації та попередження у реальному часі. Інша – Sycoiea – отримувала результати від першої, допомагала ідентифікувати ракети що летять і вибирати відповідну зброю для їх знищення.
Системи оборони на базі ШІ продемонстрували високий рівень ефективності / Royal Navi
Як застосування штучного інтелекту допоможе у випадку реальної загрози
Програма Formidable Shield дозволяє зрозуміти, наскільки швидко надзвукові ракети можна буде нейтралізувати за допомогою штучного інтелекту і машинного навчання. Хоча ШІ не володіє інтелектом у людському сенсі, він може виявляти закономірності завдяки Big Data і вчитися перехоплювати ворожі ракети.