Кіберполіція ліквідувала масштабні ботоферми, які працювали на користь Росії
Джерело:
КіберполіціяОкупанти не полишають спроб вплинути на українців у кіберпросторі. Понад 4000 ботів працювали в інтересах ворога, намагаючись дискредитувати Сили оборони України, тоді як інша мережа прикидалася ДТЕК.
Боти, боти, боти
У першому випадку повідомляється про групу людей, що складалася з трьох вінничан віком 30, 38 та 42 роки. Зловмисники організували роботу ботоферми й щодня реєстрували близько 500 анонімних облікових записів у соцмережах, месенджерах та на торговельних онлайн-майданчиках.
Дивіться також Дослідники виявили шкідливе ПЗ CosmicEnergy, яке Кремль використовує для навчання хакерів
Сторінки використовували для дискредитації Сил оборони України, виправдовування збройної агресії рф, формування в українців громадської думки в інтересах ворога, розхитування суспільно-політичної ситуації в країні. Крім того, зафіксовані факти шахрайства на торговельних майданчиках.
Фото з місця проведення незаконної діяльності / Фото Кіберполіція
Тепер усім загрожує до 15 років за ґратами.
Шахраї прикидаються ДТЕК
У другому випадку мова також іде про використання мережі фішингових ботів. Організували схему п’ятеро мешканців Одещини, Київщини та Росії. Правопорушники під час блекаутів створювали ботів у Telegram, яких видавали за офіційні чатботи ДТЕК. Таким чином зловмисники дізнавалися авторизаційні дані для входу до акаунтів Telegram. Зі скомпрометованих акаунтів чоловіки розсилали рекламу шахрайських каналів, на яких пропонували псевдоінвестиції у різні проєкти.
Підозрювані також залучили близько 50 "дропів", які виконували функцію обготівкування грошей, отриманих як інвестиції.
Зловмисники здійснили несанкціоноване втручання до понад 15 тисяч акаунтів, а від шахрайства під виглядом інвестування грошей постраждали близько 3 тисяч людей.
Кримінальне провадження передбачає від 10 до 15 років увʼязнення.