Відтепер українці можуть оформити допомогу по безробіттю онлайн
Мінцифри запустило послугу на порталі Дія ще 24 квітня. Українці можуть отримати статус безробітного та оформити виплати допомоги із безробіття онлайн. Тепер і Кабінет міністрів України запровадив низку змін щодо умов реєстрації та отримання допомоги по безробіттю. Заяву про надання статусу безробітного можна подати через електронну пошту та портал "Дія".
Така послуга стала можливою завдяки постанові "Про реалізацію експериментального проєкту щодо реалізації прав громадян на соціальний захист від безробіття", яку ухвалив Кабмін, повідомило Мінцифри у своєму каналі в телеграмі.
Не пропустіть Електронний паспорт запрацював в Україні: як його отримати в додатку Дія
Як скористатися послугою
Необхідно авторизуватись у кабінеті користувача на порталі Дія за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації BankID чи MobileID.
Під час карантину статус безробітного та призначення відповідної допомоги із безробіття можна отримати протягом одного дня за поданням однієї заяви онлайн. Потрібно буде лише заповнити анкету. Вона допоможе визначити перелік документів, які вам необхідно буде додати до автоматично сформованої заяви.
Сповіщення про результат надійде вам на електронну пошту, смс-повідомленням на телефон, а також відобразиться в особистому кабінеті на порталі Дія.
Важливо! Чинним законодавством не встановлено граничних термінів реєстрації громадянина в Державній службі зайнятості після звільнення з роботи. Але щоб отримувати допомогу з урахуванням заробітної плати за останнім місцем роботи, зареєструватися треба протягом 6 місяців після звільнення.
Що зміниться після карантину
Після карантину буде змінено час розгляду заяви. Також з’явиться функціонал для прямої комунікації менеджера ДСЗ та користувача щодо пошуку роботи.
У Мінцифрі зазначили, що проєкт реалізований у партнерстві з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства спільно, Державною службою зайнятості (ДСЗ) та за підтримки проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS".
У разі виникнення питань, пов’язаних із наданням послуг з працевлаштування у період карантину, можна телефонувати за номером "гарячої лінії" регіону або на "гарячу лінію" Державної служби зайнятості 0 800 50 99 66.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно