Випробування квантового двигуна у космосі провалилося: супутник втратив зв'язок із Землею

15 лютого 2024, 17:02
Читать новость на русском

Джерело:

The Debrief

Довгоочікуване випробування безпаливної рушійної системи під назвою "квантовий двигун" провалилося, оскільки супутник на борту якого вона перебувала, втратив зв'язок із Землею.

Що за квантовий двигун?

Компанія IVO Limited, стверджує, що розроблений нею квантовий двигун здатен генерувати тягу без використання реакційної маси, а лише завдяки властивостям квантової механіки. На думку багатьох експертів, такий пристрій порушував би закони фізики, але IVO стверджує, що двигун може виробляти 52 міліньютони тяги на один ват електроенергії, що робить його в 12 разів ефективнішим, ніж існуючі іонні двигуни.

Читайте на сайті Божевільна теорія припускає, що Юпітер колись міг бути пласким

Тест мав продемонструвати, чи зможе квантовий двигун змінити орбіту Barry 1 – супутника кубсата, запущеного ракетою SpaceX Falcon 9 у грудні 2023 року. Однак тест так і не було розпочато, і супутник перестав виходити на зв'язок 9 лютого, після більш ніж двох місяців перебування на орбіті.

Супутник Barry-1 компанії Rogue не пройшов весь шлях LEOP (Launch and Early Orbit Phase). На жаль, ми навіть не встигли увімкнути двигуни! 
– сказав засновник і президент IVO Річард Менселл.

Менселл сказав, що IVO продовжить працювати над вдосконаленням квантового двигуна і проведе подальші орбітальні випробування в майбутньому.

Важлива розробка

Квантовий двигун є однією з декількох спроб створити безреакційний двигун, який би революціонізував космічні подорожі, усунувши потребу в паливі. Однак, жодна з цих спроб не була доведена в ході великомасштабних випробувань або в космосі. Багато вчених скептично ставляться до квантового двигуна і подібних концепцій, стверджуючи, що вони базуються на недосконалих теоріях або експериментальних помилках.

Дивіться також Виверження вулкана в Ісландії тепер можна побачити з космосу

Провал тесту Barry 1 – це невдача для прихильників квантового двигуна, які сподівалися показати, що їхній пристрій може кинути виклик загальноприйнятій мудрості фізики. Втім, це навряд чи зупинить їх від подальших пошуків "святого Грааля" в енергетиці.