Xiaomi свідомо обдурює своїх користувачів

17 серпня 2018, 12:06
Читать новость на русском

Компанія Xiaomi має мільйони фанатів по всьому світу, однак інколи вона все ж засмучує своїх відданих прихильників. Цього разу в мережі з’явилася інформація, що китайський виробник фальсифікує показники в бенчмарку AnTuTu.

Про це повідомляє Androidinsider.

Читайте також: 5 корисних речей від Xiaomi, які вас здивують

Суть проблеми полягає в тому, що в AnTuTu Redmi 6, якій протестував один із користувачів, на процесорі Helio P22 автоматично видає всю потужність. Всі 8 ядер Helio P22 під час запуску програми AnTuTu починають працювати на повну потужність, навіть коли не запущено сам бенчмарк. При цьому дивно, що 4 ядра працюють з частотою 1,5 ГГц, а не 2 ГГц як заявлено в специфікаціях процесора.

Окрім того, експерт перевірив результати тестувань на офіційному сайті AnTuTu.


Заявлені характеристики процесора Helio P22

Температура чіпсета при відкритті AnTuTu в першу секунду буває нормальною, але через дуже короткий час вона піднімається вище 60 градусів. Пов’язано це з тим, що процесор не моментально підвищує частоту ядер, цей процес відбувається хоч і автоматично, але не настільки швидко, щоб його не можна було розгледіти за долі секунди.

Читайте також: Гендиректор Xiaomi показав, як виглядав перший смартфон компанії

Однак, коли користувач запустив аналогічну версію бенчмарка на смартфоні ZUK Z2, нічого подібного не помітив. Також можна припустити, що це особливість процесора, який досить слабкий і може використовувати всі ресурси для запуску програми, але запустивши, наприклад, додаток "Вконтакте" і потім відкривши AnTuTu для аналізу частот, нічого такого користувач не помітив, частоти на часовому інтервалі, коли було запущено додаток VK, були низькими.


Порівняння температури процесора під час тестування Xiaomi Redmi 6 та ZUK Z2

Таким чином, Xiaomi і не приховує, що спеціально активує режим підвищеної продуктивності в AnTuTu. Це, в свою чергу, результат нечесних балів, адже при реальній експлуатації процесор не працює на 100% постійно, і в тому, наскільки добре процесор здатний регулювати частоти в різних ситуаціях, проявляється оптимізація софту і наявність або відсутність пригальмовування в системі.

Що таке бенчмарк AnTuTu? Це програма для тестування продуктивності ґаджетів, яку найчастіше використовують для тестування смартфонів і планшетів. Компанія заснована в Пекіні китайськими підприємцями Шао Йінг і Ліангом.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно