Інтернет без світла: два способи підключити роутер до павербанку й залишитись у мережі
Ми не знаємо, до яких дій вдаватиметься Росія восени та взимку, але маємо бути готовими до того, що терористи спробують повторити торішні відключення електроенергії. Сьогодні нагадуємо, як підключити роутер до павербанку, щоб залишатись у мережі навіть за відсутності світла.
Про це варто подбати заздалегідь, оскільки згодом попит на засоби, про які йтиме мова, зросте в рази, що позначиться на їхній доступності та ціні. Ексклюзивно для 24 Каналу найбільший в Україні онлайн-магазин розповів про те наскільки зріс попит на ґаджети та подібну продукцію.
Інтерес до павербанків та генераторів у липні зріс у 3 рази у порівнянні з червнем. Він ще не піковий, але вже більше, ніж у березні цього року.
Дивіться також Готуємось завчасно: як подовжити життя вашого смартфона, коли немає світла
Спосіб перший: складніший
- Перевірте на блоці живлення вашого роутера або на самому роутері, скільки вольтів він підтримує. Це може бути, наприклад, 12 чи 9 вольтів. Павербанки, як правило, орієнтовані на 5 вольтів. Тому для результату вам необхідний модуль підвищення напруги.
- Такі модулі можна купити в інтернет-магазинах Обов'язково купуйте такий модуль з роз'ємом USB.
Перетворювач напруги DC-DC / Фото Електрон 24
- Також вам знадобиться кабель для роутера. Його теж доведеться купувати окремо й провести з ним деякі маніпуляції. Розріжте кабель і приєднайте до модуля ту частину, на якій залишився штекер для роутера. У деяких випадках знадобиться паяння, а в деяких, як на фото вище, достатньо вставити частини дроту в спеціальні роз'єми. Обов'язково потурбуйтеся про ізоляцію.
- Після цього вставте USB в павербанк і на електронному табло модуля побачите напругу, яку він видає. За допомогою регулятора, який крутиться, встановіть необхідний роутеру вольтаж (те, що ви перевіряли на самому початку).
Коли все буде налаштовано, лише тоді вставте штекер у роутер і почекайте, коли він запуститься.
Спосіб другий: простіший
Цей спосіб також працює за умови наявності резервного живлення на інтернет-вузлі, встановленому в будинку.
Як і в першому випадку, перевірте параметри живлення (напругу та потужність) вашого роутера.
- Напруга вказана на зворотному боці пристрою і може бути 9 В (вольтів) або 12 вольтів.
- Потужність – це напруга (В) помножена на силу струму (А).
Якщо ваше підключення до інтернету побудоване таким чином, що використовуються два послідовно включених абонентських пристрої, необхідний павербанк із двома USB-портами або два павербанки. У разі використання першого варіанту, потужність батареї повинна бути не меншою сумарної потужності роутерів.
Також для результату вам знадобиться спеціальний кабель-перетворювач USB 5В/DC 9B (DC 5,5 міліметра) або USB 5В/DC 12B (DC 5,5 міліметра). Який саме кабель купувати – 9 вольтів або 12 – залежить від того, яку напругу споживає ваш пристрій. Відповідно, для двох роутерів потрібно два кабелі.
Так виглядає перетворювач USB 5В/DC 9B(12B) / Фото "Укртелеком"
А далі все просто: від'єднайте блок живлення від вашого роутера й підключіть до павербанку через придбаний кабель-перетворювач. За кілька хвилин роутер перезапуститься й ви знову зможете користуватися інтернетом.
Фактично обидва способи є однаковими у підсумку. Різниця лише в тому, що в другому випадку ви купуєте готовий дріт із перетворювачем, а в першому – окремо кожен компонент з подальшою необхідністю їх поєднати. В залежності від наявності цих товарів на ринку вам може знадобитися кожен з них.