Без паніки: як відновити випадково видалені дані на андроїд смартфоні

10 грудня 2021, 18:30
Читать новость на русском
ПОРАДИ ТЕХНО 24

Видалити на смартфоні щось не те і потім жаліти про вчинене – звична справа. І якщо сьогодні деякі виробники реалізували для галереї корзину, куди відправляються видалені фото перед тим, як позбутися їх остаточно, інші такої функції не мають. Крім того, видалити потрібні файли можна й при скиданні смартфона. Сьогодні розповідаємо, як повернути важливі дані.

Сьогодні смартфони з кожним роком отримують все більший об'єм пам'яті, однак скільки б її не було – її завжди мало. Тому очистка смартфона від непотрібних файлів процедура необхідна і проводити її слід акуратно, оскільки існує ризик ненароком видалити важливу інформацію. Але що робити, якщо сталося непоправне і важливі фото чи документи таки зникли зі смартфона.

Не пропустіть Galaxy Z Fold3 / Z Flip3: переваги третього покоління революційних складаних смартфонів Samsung

Перш за все не слід панікувати, адже просто видалена інформація з пам'яті смартфона не означає, що дані втрачені безповоротно. Потрібно зрозуміти важливий момент – дані з пам'яті смартфона нікуди не зникають після того, як ви натиснули на кнопку "Видалити".

Насправді система просто позначає той сегмент пам'яті де записані ваші дані, як вільний для повторного перезаписування і поки ви не запишете поверх старої інформації щось нове, повернути видалені фото, відео чи документи можна відносно легко, якщо знати, як це робити.

Повертаємо файли на андроїді через 7-Data Android Recovery

Існує простенька та безкоштовна утиліта для андроїд пристроїв, яка дає змогу доволі легко повернути нещодавно видалені файли, тож, якщо трапилося так, що потрібний файл, фото чи відео випадково стерли з пам'яті – слід без затримок скористатися 7-Data Android Recovery.

Важливо, що 7-Data може відновити більшість видалених файлів як у внутрішній пам'яті, так і на зовнішній карті без особливих зусиль.


Видалені файли легко відновити з 7-Data Android Recovery / Скриншот

Аби відновити видалені дані слід покроково виконати інструкцію:

  1. Завантажте та встановіть програму на свій персональний комп'ютер або ноутбук. Після цього відкриваємо 7-Data Android Recovery. У вікні натискаємо "Далі" і вибираємо потрібні файли.
  2. Повне сканування займає кілька хвилин. Коли програма просканує пристрій список файлів з'явиться на екрані.
  3. Після сканування тек пристрою ви зможете відновити дані, які вам потрібні.
  4. Знайдені дані зберігаються в окремій папці на комп'ютері. До того ж вам потрібно за часом почистити сміття на телефоні, щоб позбавитися повного місця пристрою.

Важливо! Перед відновленням треба включити налагодження через USB і підключити смартфон до комп'ютера за допомогою USB кабеля.

Як вберегти себе від втрати файлів

Файли на смартфоні можна втратити не лише через випадкове видалення. Телефон може з різних причин вийти з ладу, просто впасти й розбитися, або ж з ним може трапитися інше лихо. Аби застрахувати себе від втрати даних рекомендуємо активувати синхронізацію та збереження резервної копії облікового запису.

В такому випадку Google зберігатиме усі дані у хмарі й ви зможете легко відновити їх після скидання або навіть при покупці нового пристрою. Тож неодмінно активуйте синхронізацію в налаштуваннях облікового запису Google.

Річ у тім, що резервна копія зберігає взагалі всі дані, які зберігаються в пам'яті вашого смартфона, а потім завантажує їх в хмару, звідки їх завжди можна відновити.

До теми Секрети андроїд: приховані можливості вашого смартфона, про які варто знати

Як відновити дані з резервної копії:

  • На етапі налаштування смартфона виберіть "Відновити копію";
  • Авторизуйтесь в обліковому записі Google;
  • Виберіть резервну копію, якщо їх кілька, та почніть відновлення.


Активуйте резервне копіювання даних / Фото 24 канал

Важливо! Щоб відновити резервну копію з необхідними даними, необхідно заздалегідь потурбуватися про її збереження.

Так можна зберегти практично усі файли на вашому смартфоні:

  • Контакти;
  • Повідомлення;
  • Історія дзвінків;
  • Фотографії;
  • Відеозаписи;
  • Документи.

Зважте, відновленню підлягають лише дані програм та налаштування, включаючи будильники, колірні схеми та сигнал дзвінка. А ось самі програми до резервної копії не входять. Тому вони завантажуватимуться окремо, а значить, на це знадобиться неабиякий обсяг інтернет-трафіку. Тому найкраще відновлювати резервну копію при підключенні до безлімітного Wi-Fi.

Використовуйте хмарні сервіси

Сьогодні без хмарного сховища практично нікуди не дітися. Як ми вже згадували на початку статті, пам'яті смартфона постійно бракує тож варто використовувати різноманітні можливості для її розширення. Наприклад усі фото можна одразу відправляти у хмару дублюючи їх. А ще краще не тримати на смартфоні важливих, але не потрібних зараз знімків, їх можна тримати на архівній хмарі.


Дублюйте фото у хмарі / Фото welivesecurity

Читайте на сайті Вітаємо, ви новачок: 5 порад для нових власників андроїд-смартфона

Те саме можна робити й з важливими файлами. Крім того, що практично усі сервіси, які пропонують хмарне сховище, мають безкоштовний об'єм в кілька гігабайтів. Та й коштують вони не так вже й дорого, тож відносно за невеликі гроші можна отримати до 1 терабайта пам'яті у хмарі, який можна використовувати для будь-яких файлів.

Надіємося наші поради були корисні для вас! Ваш смартфон – це унікальний інструмент, який здатен виручити вас майже у будь-якій ситуації. Редакція Техно 24 постійно збирає для вас низку корисних лайфхаків, які допоможуть вам дізнатися чималого нового про свій телефон та його функції.