Як взаємодія галактик впливає на утворення нових зірок: дослідження
Джерело:
The Astrophysical JournalСпоглядаючи у телескоп нічне небо, можна відшукати галактики, які взаємодіють одна з одною. Наприклад, об'єкт М51 являє собою дві галактики, що перебувають у взаємодії.
Також можна відшукати не "банальну" взаємодію, а галактики у процесі злиття чи навіть такі, що зіткнулися. Саме останній варіант розвитку подій чекає й на нас, адже Чумацький Шлях у майбутньому зіткнеться із галактикою Андромеди. Водночас злиття галактик – це важливий шлях у їхній еволюції та утворенні нових зірок.
Цікаво The Wall – безмежний футуристичний дисплей для бізнес-потреб
Галактики, що перебувають у взаємодії / Фото Wikipedia
Взаємодія галактик та їхня еволюція
Для свого дослідження науковці використали безпрецедентно велику кількість пар галактик, що перебувають у взаємодії. Всього астрономи дослідили 413 парних (також зустрічалися системи галактик з більшою кількістю об'єктів взаємодії) систем. Дані отримали завдяки роботі легендарного космічного телескопа "Габбл". Вік об'єктів переважав 7 мільярдів років.
Дослідження та спостереження показали, що, наприклад, злиття чи взаємодія двох галактик не лише дозволяє утворитися одному значно більшому об'єкту. Такий процес спричиняє підвищення швидкості зореутворення на 40 – 65 відсотків. Цікаво, що у ядрах таких галактик (де як правило розташована надмасивна чорна діра) не помітили росту процесу зореутворення.
Подібні дослідження дозволяють науковцям поглянути на минуле галактик та порівняти дані з молодшими чи старішими галактиками. Це ж дозволяє нам краще зрозуміти еволюцію об'єктів Всесвіту.