Як захистити свій гаманець від шахрайства: актуальні поради щодо кібербезпеки

10 листопада 2022, 10:31
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Звісно, нам значно зручніше просто прикласти смартфон до термінала у магазині, аби розрахуватися за покупку, ніж шукати готівку в гаманці. Тому не дивно, що цифрові гаманці та безконтактна оплата стають все більш популярними. Розповідаємо, як підвищити їх безпеку.

Цифровий гаманець, також відомий як мобільний гаманець, – це застосунок для смартфона, який зберігає ваші платіжні дані та дає змогу здійснювати оплату в більшості торгових терміналів. Він є абсолютно безпечним, якщо ви захищаєте свій смартфон так само пильно, як і фізичний гаманець. 24 канал розповідає чому та як варто захищати свій електронний гаманець.

Не пропустіть Як захистити свій смартфон від стеження та вірусів: 3 поради про кібербезпеку

Чому варто захистити свій цифровий гаманець

Подумайте, що ви зберігаєте у фізичному гаманці: кредитні й дебетові картки, водійські права, подарункові картки, готівку. А тепер уявіть (або якщо вам не пощастило втратити гаманець в минулому, то згадайте), скільки клопоту виникне, якщо ваш гаманець вкрадуть чи ви його загубите. Одразу доведеться анулювати всі картки й чекати на їх заміну. Крім цього, вам може не давати спокою, що незнайомець має доступ до вашої персональної інформації.

Так само, як ви дбаєте про безпеку свого фізичного гаманця, потрібно уважно стежити за смартфоном й особистими даними, які ви там зберігаєте. Адже цифровий гаманець може бути скомпрометований кібершахраями без вашого відома і поки ви виявите, що це сталося – швидше за все, мине вже багато часу.


Краще заздалегідь подбати про захист цифрового гаманця / Фото Unsplash

Щоб цього уникнути, перевіряйте щомісячні банківські виписки, стежте за транзакціями і підозрілими операціями. Кіберзлочинці стають все винахідливішими у своїх методах, тож варто завжди бути напоготові.

Поради для захисту вашого електронного гаманця

1. Встановіть унікальний пароль

Завжди захищайте свій цифровий гаманець за допомогою пароля – це найдієвіший і найпростіший спосіб стримати кіберзлочинців. Оптимально, якщо ця комбінація буде відрізнятися від пароля до вашого телефону. Також переконайтеся, що цифри є випадковими. Дні народження, ювілеї, домашні адреси тощо – це популярні комбінації, які можуть бути легко зламані злочинцем.

А ще краще, якщо застосунок вашого мобільного гаманця дозволяє захистити рахунок за допомогою розпізнавання обличчя або сканування відбитків пальців, як це працює в Apple Wallet на iPhone. Там безпека даних на найвищому рівні, тож дістатися до вашої особистої інформації майже неможливо.

Придумати унікальний пароль вам допоможе стандартний менеджер кодів iPhone. Цей інструмент має дуже зручну функцію аудиту даних для входу і завдяки йому ви можете суттєво спростити управління всіма своїми паролями.

2. Регулярно оновлюйте програмне забезпечення

Ще один спосіб захистити свій цифровий гаманець – переконатися, що ви завжди завантажуєте останні оновлення програмного забезпечення. Розробники постійно знаходять і виправляють "дірки" в безпеці, тому увімкніть автоматичне оновлення, щоб не пропускати нові релізи.


Оновлювати застосунки та операційну систему вчасно важливо для безпеки / Фото Unsplash

3. Завантажуйте додатки для електронних гаманців безпосередньо з офіційних сайтів

Перш ніж замінити свої пластикові картки на цифрові методи оплати, обов'язково вивчіть застосунок для онлайн-банкінгу перед завантаженням. Переконайтеся, щоб всі програми були з офіційного магазину. В iPhone про це подбали: ви не зможете встановити застосунок з іншого джерела, окрім App Store, а там все надійно захищено та перевірено.

4. Будьте пильними під час здійснення платежів в Інтернеті

Власна цифрова безпека повинна бути пріоритетом під час відвідування онлайн-магазинів і здійснення покупок. Шахраї можуть використовувати багато методів, аби отримати доступ до ваших особистих даних, тож варто бути пильними.

Під час здійснення оплати спершу впевніться в надійності платформи чи сервісу, не полінуйтеся погуглити інформацію про магазин, почитати відгуки та перевірити сторінку для оплати товару. Краще здійснювати розрахунок через надійні методи, як-от Apple Pay, який гарантуватиме збереження ваших грошей та інформації.

Apple Pay дозволяє дуже просто здійснювати покупки в застосунках та на вебсайтах одним дотиком пальця до Touch ID, або подвійним кліком бокової кнопки, чи поглядом для підтвердження операції через Face ID. Тож користувачі iPhone не мають необхідності вручну заповнювати форму оплати з контактною інформацією або повторно вводити дані.


Здійснювати покупки в інтернеті треба з особливою уважністю / Фото Unsplash

В основі Apple Pay – безпека і конфіденційність. Коли ви додаєте кредитну або дебетову картку у застосунок "Гаманець" на своєму iPhone, сам номер картки не фіксується ні на смартфоні, ні на серверах Apple. Натомість ваш обліковий запис отримує унікальний номер, який шифрується і безпечно зберігається у спеціальному чипі вашого пристрою. Кожна транзакція авторизується завдяки одноразовому секретному коду, тож власники iPhone можуть бути впевнені у безпеці свого цифрового гаманця.

Висновок

Отже, важливим елементом власної цифрової безпеки є актуальні оновлення операційної системи. Тут далеко не останню роль відіграє смартфон, адже потрібно, щоб він не був морально застарілим.

Саме тому придбання справді захищеного смартфона – це чудова інвестиція у вашу диджитал-безпеку. Обрати модель iPhone можна на сайтах офіційних партнерів Apple в Україні: