День народження Google: корисні поради, щоб "гуглити" правильно

27 вересня 2018, 15:02
Читать новость на русском

Сьогодні, 27 вересня, компанії Google Inc виповнюється 20 років. Загалом вересень святковий місяць до корпорації. Так, 15 вересня 1997 року зареєстрували домен google.com. А через рік, 4 вересня 1998 року, було створено компанію Google Inc.

Зараз пошуковик вміщує справді багато інформації, однак користувачі не завжди її можуть знайти. Як же правильно "гуглити"?

Як взагалі писати запити?

Google — це робот, а не людина. Поки що він погано розуміє розмовну мову та запити на кшталт "а знайди-но мені цілодобовий суші-бар в центрі Києва". Правильніше використовувати ключові слова: "суші", "бар", "цілодобово", "Київ", опускаючи службові частини мови [прийменники, сполучники, частки] та другорядні члени речення, у цьому випадку — "у центрі".

Читайте також: Коротко про 20 років успіху Google: як звичайний стартап став технологічним монстром

А якщо потрібно знайти конкретну фразу?

Використовуйте пошук у строгій відповідності. Для цього візьміть фразу в лапки ("програмістські" або «ялинки» — неважливо). Наприклад: "Ми хочемо, щоб Google став третьою частиною вашого мозку". Це слова самих Ларрі Пейджа і Сергія Бріна. Погодьтеся, у них це майже вийшло.

Чи можна шукати на конкретному сайті?

Звичайно. Поставте перед запитом слово site: адреса сайту (без пробілу). Наприклад, site:24tv.ua.

Якщо потрібно знайти сайт зі схожим контентом, перед адресою сайту достатньо дописати related:. Так, за запитом related:google.com.ua Google видасть список альтернативних пошукових систем.

А якщо я забув/ла слово?

Додайте зірочку * замість нього та візьміть фразу в лапки. Наприклад, задавши у пошуку "шукайте цензора в *", ви знайдете фразу Ліни Костенко, яка радить шукати цензора в собі.

Як виключити слово з пошуку?

Просто поставити перед ним мінус. Припустимо, ви шукаєте вірші Тарковського "Тільки цього мало", а пісня Софії Ротару вам ні до чого. Тоді запит має виглядати так — "тільки цього мало -ротару".

Читайте також: Власники Android нарешті отримали можливість користуватися відомим браузером

Гаразд, як шукати за синонімами?

Треба додати ~ перед ключовим словом. За запитом "~найпопулярніші книги" виводитимуться списки як "найкращих" творів, так й "тих, що читають найбільше".

Я шукаю книгу, і мені потрібен певний формат файлу. Як діяти?

До назви твору та імені автора допишіть filetype: і потрібний формат. Наприклад, "гоголь шинель filetype:doc".

А можна шукати за декількома запитами одночасно?

Так, для цього поставте вертикальну риску між запитами. Наприклад, "зняти | здати квартиру" – у цьому випадку Google покаже перелік сайтів, на яких можна як зняти, так і здати квартиру.

Що ще вміє Google?

Багато чого. Для населених пунктів — показувати погоду (прогноз київ), час (час київ), час сходу і заходу сонця (схід сонця київ). Для компаній — котирування акцій (акції tesla).

Пошуковик також можна використовувати як перекладач (translate пошукова система), конвертер валют (долар, євро) і величин (дюйм в см), калькулятор (корінь із 25) та тлумачний словник (define:імерсивність).

Нема часу читати новини

Тоді вам в Google Trends. Тут можна дізнатися про найпопулярніші запити за добу, подивитися, що "гуглять" найактивніше в будь-якій країні світу. Маркетологи ніжно люблять цей інструмент за можливість вивчати попит і його сезонність. Також в Google Trends є статистика різних років — можна подивитися, яким був, наприклад, 2002 рік з точки зору Google.

А є якісь приколи, пов'язані з пошуком?

Так, у Google дуже багато так званих "пасхалок" – сюрпризів від розробників. Наприклад, do a barrel roll – поворот екрану на 360 градусів, askew – "кривий" пошук, blink html – миготливий текст URL-адреси.

Також в Google чимало ігор. За допомогою super mario bros можна повибивати монетки, як у культовій грі Super Mario. google pacman запускає Pac-Man – пам'ятаєте ненажерливу жовту голову, яка бігала за крапками? А якщо ввести atari breakout і перейти до розділу "Картинки", можна зіграти в знамениту аркаду.

Автор: Олександр Міхедов

Джерело: thebabel.com.ua