Як виглядає виверження вулкану із космосу: неймовірні знімки NASA

20 січня 2020, 17:06
Читать новость на русском

Довгий час вулкан Тааль, який розташований на філіпанському острові Лусон, вважався сплячим. Останнє його виверження зафіксували в 1977 році, однак він проснувся 12 січня 2020 року. Виверження Тааля можна було побачити навіть з космосу.

Що відомо про виверження вулкану

До теми: Телескоп Hubble зафіксував найменші скупчення темної матерії у Всесвіті

Тааль розташований на відстані 60 кілометрів від столиці Філіппін Маніли на острові Лусон. Після 43 років, проведених в сплячці, він налякав безліч жителів столиці, почавши викидати стовпи попелу і вивергаючи лаву.

Виверження було настільки масштабним, що стовп диму було видно навіть з космосу, що показано на анімації, яку створила Обсерваторія Землі NASA на основі знімків з японського супутника Himawari-8.

Чому вулкан небезпечний

Незважаючи на те що Тааль належить до маленьких вулканів, він вважається одним з найбільш небезпечних, оскільки біля його підніжжя мешкає безліч людей. За даними ООН, в зоні з радіусом 14 кілометрів проживає близько 450 тисяч чоловік, а в 17-кілометровій області – вже 930 тисяч.

Виверження вулкану Тааль – дивіться відео

Крім лави, яка становить підвищену небезпеку, жителям може загрожувати вулканічний попіл і токсичні гази. За даними експертів, шкідливі речовини здатні поширюватися на відстань до 100 кілометрів від точки виверження.

Міністерство оборони країни закликало жителів терміново евакуюватися якомога далі від епіцентру.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно