Як зробити якісне відео за допомогою смартфону: поради

7 травня 2018, 09:07
Читать новость на русском

Сьогодні якісну картинку можна отримати і за допомогою звичайнісінького мобільного телефону. Пропонуємо Вашій увазі добірку рекомендацій для тих, хто хоче по-справжньому розкрити можливості смартфонів для відеозйомки.

Завдяки чому виходить хороше відео?

Композиція: щоб записати вражаючий ролик, ретельно стежте за тим, як поєднуються між собою елементи в окремій сцені та плані. Використовуйте екран свого гаджета, як художник користується полотном: з'єднуйте форми, кольори, лінії та текстури у встановлених рамках, пише The New York Times.

Читайте також: Львівські програмісти розробили додаток, який накладає 3D-модель фортеці "Тустань" на скелі

Освітлення: світло не лише виділяє об'єкт вашої зйомки, але і викликає у глядача емоції. Експериментуйте з освітленням і пам'ятайте, де саме розташовується джерело світла. Наприклад, місячне світло в безхмарну ніч створює неприємні тіні на обличчі героя, в той час як похмурий або туманний день забезпечить вас більш м'яким і приємним світлом. І пам'ятайте, що одного разу сказав легендарний кінорежисер Мартін Скорсезе: "Світло це основа того, хто ми є і того, як ми розуміємо себе".

Точка зйомки: запитайте себе "Де я буду направляти свою камеру та під яким кутом?". Розгляньте це питання і більш фігурально: "Як ця точка зйомки допоможе мені краще розповісти історію?". Деякі відео є схожими на селфі, тобто використовують дуже суб'єктивну точку зйомки, щоб забезпечити занурення глядачів. Для інших роликів краще застосувати більш відсторонену, не персоналізовану позицію. А коли знімаєте маленьких дітей або немовлят, опускайтеся на коліна або взагалі лягайте на підлогу.


Під час зйомки на смартфон важливу роль відіграє освітлення

Відео можна вважати вдалим не лише через технічну досконалість. Іноді може вийти просто смішно, а часом сама історія провокує напругу, смуток або навіть хаос. До прикладу, у стрічці "Відьма з Блер" є епізод з вибаченнями однієї із героїнь, коли у кадрі з'являється лише частина обличчя, але при цьому якість запису та звуку залишає бажати кращого, проте сам монолог сприймається як справжній хоррор і залишає відчуття, що за межами кадру перебуває щось по-справжньому потойбічне.

Сцена з фільму "Відьма з Блер"

Також можна згадати сцену з фільму "Роккі", де Сильвестр Сталлоне говорить з героїнею Талії Шайр про те, що не зможе здолати чемпіона в поєдинку. Тут майже дві хвилини камера неспішно стежить за тим, як боксер висловлює свої думки. Що зачіпає нас у цей момент найбільше, то це звук, оскільки тут дуже мало дії. Але водночас це і візуальний ефект.

Сцена з фільму "Роккі"

Відтак, гарне відео багато в чому спирається на візуальний рівень, але історію можна розвивати й іншими способами. Не втрачайте ці можливості.

Читайте також: 5 додатків, які легко допоможуть вам прокинутися

Перевірте налаштування

Для гарної зйомки важливо упевнитися в правильному налаштуванні смартфону. Виберіть розширення для запису (зазвичай знімають в 1080p або 4K), а також виставте фреймрейт. Останнє – кількість знятих кадрів у секунду. Чим воно є вищим, тим більш плавним здається рух предметів.

Більшість аматорських роликів записано при 30 кадрах у секунду, але більшість відеографів віддають перевагу більш кінематографічним 24 кадрам у секунду. Для екшн-сцен своєю чергою краще підійде запис при 60 кадрах у секунду. Також не забувайте про обсяг пам'яті на смартфоні – вага 4K-відео, наприклад, приблизно в чотири рази перевищує обсяг аналога, записаного в 1080p.

І ще одна невелика, але важлива порада: завжди тримайте об'єктив вашого смартфону у чистоті. Перевіряйте його стан перед записом, і тоді ви не отримаєте розмитих або нечітких відео.


Більшість відеографів віддають перевагу більш кінематографічним 24 кадрам у секунду

Читайте також: Що робити, якщо не вмикається телефон: 4 лайфхаки

Як ще покращити якість роликів

Зйомка на смартфон – не інтуїтивне заняття, однак через компактність такі камери є позбавленими багатьох зручностей. Наприклад, у смартфонів немає ручки для надійного хвату та більшість з них використовують цифрове, а не оптичне наближення, яке погіршує якість. Тому, варто врахувати ще кілька рекомендацій:

– знімайте у горизонтальній орієнтації;

– не допускайте, аби джерело світла перебувало за спиною об'єкта;

– знімайте двома руками, для кращої стабілізації;

– зафіксуйте фокус і експозицію;

– аби поліпшите якість аудіо, спершу запишіть його на мікрофон, а потім синхронізуйте з відео;

– спробуйте ефекти слоу-мо та тайм-лапсу: перший дозволяє короткочасно знімати з підвищеним фреймрейтом, "розтягуючи сцени", а другий, навпаки, значно прискорює записане.

– не забувайте про різноманітні аксесуари під час зйомки: usb-мікрофони, штатив, змінні об’єктиви.