ЄС готує гігантські штрафи для інтернет-компаній, якщо ті не видалятимуть діпфейки

14 червня 2022, 16:02
Читать новость на русском

Джерело:

Neowin

Європейський Союз зібрався штрафувати Google, Twitter, TikTok та інші компанії за залишені без уваги діпфейки та підроблені облікові записи. Потенційні суми вражають.

Оновлену версію Кодексу по боротьбі з дезінформацією планують опублікувати 16 червня. Він буде пов'язаний із Законом про цифрові послуги, який ЄС погодив у квітні 2022 року. Про це вперше написало видання Reuters з посиланням на документ.

Цікаво Компанія Google підтримала українські стартапи: хто першим отримає фінансування

Скільки платитимуть компанії

  • Згідно з Кодексом, компанії повинні будуть протистояти шкідливій дезінформації: розробляти інструменти для перевірки інформації та співпрацювати з організаціями з перевірки фактів.
  • Вони також будуть розкривати дані про кількість видалених ботів, число модераторів контенту в кожній країні, розповідати про системи штучного інтелекту, які розгорнуті для боротьби з фейками.
  • Ще одним пунктом є боротьба з діпфейками та фейковими обліковими записами в соціальних мережах. 
  • Крім того, компанії зобов'яжуть надавати звіти по кожній країні Європейського Союзу окремо, а не загальні.

Як повідомляє джерело, штраф може скласти приблизно 6 відсотків від світового обороту компанії.

Щоб зрозуміти, наскільки великими можуть бути ці суми, зазначимо, що у 2021 році лише одна Alphabet (материнська компанія Google) заробила майже 258 мільярдів доларів. Це означає, що у випадку доведеного порушення вона муситиме заплатити майже 15,5 мільярда доларів.

За даними Financial Times, у розпорядженні якої також опинився документ, в число компаній, які мають намір підписати оновлену версію Кодексу, увійдуть 30 компаній, у тому числі Facebook, Twitter, Google, Microsoft і TikTok.

Кодекс почав діяти в 2018 році, його підписували на добровільній основі. Тепер він стане документом спільного регулювання, а відповідальність поділять між собою регулятор і сторони, які підписали документ.

Нагадаємо, за допомогою діпфейків шахраї можуть створювати відео чи фото, яке виглядає справжнім. Таким чином вводять в оману користувачів мережі, роблячи різноманітні заяви від імені відомої людини. Наприклад, нещодавно невідомі створили підробне відео з Ілоном Маском, на якому штучний голос, схожий на справжній голос підприємця, розхвалює криптовалютний проєкт, який насправді є шахрайством.