Європарламент висловився за заборону масового розпізнавання облич

7 жовтня 2021, 21:02
Читать новость на русском

В Європарламенті проголосували за резолюцію про заборону масового автоматичного розпізнавання осіб у громадських місцях. Це рішення не матиме юридичної сили, а лише демонструє позицію депутатів.

У документі наводиться єдиний випадок, коли жителі ЄС можуть бути об'єктом стеження з використанням розпізнавання осіб: якщо їх підозрюють у злочині. Крім усього іншого, на думку депутатів, державні органи також повинні почати використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом.

Цікаво NАSA планує перевірити здатність Землі захиститися від астероїда

Резолюція: як голосували депутати

  • Підтримали резолюцію 377 депутатів.
  • Проти виступили 248.
  • 62 члени парламенту утримались.

Використання додатків штучного інтелекту має бути віднесено до категорії високого ризику у випадках, коли існує можливість значного впливу на життя людей. Зокрема, будь-яке широке застосування ШІ для цілей масового стеження слід вважати непропорційним заходом,
– сказано в резолюції Європарламенту.

Депутати також закликали заборонити використання приватних баз даних з розпізнавання осіб, таких як система штучного інтелекту американського стартапу Clearview, яку вже використовує поліція деяких країн, а також системи прогнозування правопорушень, засновані на поведінкових даних.

На думку тих, хто підтримав резолюцію, системи розпізнавання осіб загрожують фундаментальним правам і свободам, таким як недоторканність приватного життя.

Нагадаємо, нещодавно у Китаї розробили етичні принципи для штучного інтелекту. Загалом опублікований документ містить шість основних принципів для систем ШІ.