Знайдено надійний на екологічний спосіб викликати дощ

10 лютого 2022, 13:03
Читать новость на русском

Джерело:

The Guardian

Вчені з Університету Редінга, що у Великій Британії, заявили про відкриття нового способу викликати дощ. Він, на противагу іншим методам, не передбачає розпилення хімічних речовин в атмосфері.

Дослідження очолював Джайлс Харрісон, метеоролог з Університету Редінга. Разом з колегами він вивчав електричний заряд крапель у негрозових хмарах. У результаті для створення опадів розробили спеціальні дрони.

Цікаво Використані медичні маски перетворили на недорогі акумулятори: перспективи технології

Як працює новий підхід

Сьогодні найпоширенішим способом викликати дощ є так зване засіювання хмар. Для цього над хмарами розпилюють різні хімічні сполуки на зразок йодиду срібла. Це працює, однак не дуже безпечно для навколишнього середовища. Дослідники з Редінга запропонували інший підхід – за допомогою електричних розрядів. Така альтернатива буде значно екологічнішою.

  • Кожна крапля вологи, що міститься в хмарах, має свій електричний заряд.
  • При цьому електростатика змушує невеликі краплі зливатися в більші.
  • Якщо краплі будуть зливатися кілька разів і стануть досить важкими, щоб впасти на землю, піде дощ.
  • Розрахунки дослідників показують, що чим більша різниця їх електричних зарядів, тим сильніше тяжіння між ними.
  • Збільшити цю різницю електричних зарядів між краплями води в хмарі можна, "розпорошуючи" електрику за допомогою спеціальних дронів.

Це розширює наше розуміння того, як заряд впливає на зростання крапель, і привносить новий аспект у відповідь на одвічне питання: чому йде дощ?
– каже Харрісон.

У 2017 році ОАЕ, одна з найбільш посушливих країн у світі, вклали 15 мільйонів доларів у вивчення способів збільшення опадів. І саме цей був одним з тих, які показали найкращий результат. Влітку 2021 року в Арабських Еміратах пішов дощ, викликаний саме цим новим методом. Дослідники, які випробовували дрони, стверджують, що в ОАЕ достатньо хмар, щоб система працювала.