Зонд "Юнона" зафіксував метеор, який несеться крізь атмосферу Юпітера

10 березня 2022, 19:02
Читать новость на русском

Джерело:

Space

У квітні 2020 року міжпланетна станція "Юнона", що перебуває на орбіті Юпітера, зафіксувала короткий і раптовий спалах у верхніх шарах атмосфери гігантської планети. Ця подія привернула увагу вчених, оскільки спектральні характеристики спалаху відрізнялися від того, що можна було б очікувати в умовах атмосфери Юпітера.

Спалах в атмосфері Юпітера зафіксував ультрафіолетовий спектрограф "Юнони", який використовує ультрафіолетове випромінювання для пошуку в атмосфері планети газів, таких як водень. Вчені дійшли висновку, що причиною спалаху був метеор, що пронісся через атмосферу планети.

Не пропустіть Ровер Curiosity відобразив зафіксував красиву "квітку" на Марсі

Після аналізу отриманих від станції даних вчені дійшли висновку, що тривалість спалаху та спектральні дані вказують на те, що до атмосфери планети увірвався метеор масою від 250 кілограмів до 5 тонн.


Метеор зафіксований в атмосфері Юпітера / Фото NASA/Juno

Це не перший випадок, коли в атмосфері Юпітера помічають каміння, що прилітають з космосу.

У вересні та жовтні 2021 року було зафіксовано два астероїди, що летіли у бік планети на великій швидкості. Хоча ультрафіолетові спектрографи на кшталт того, що встановлено на борту "Юнони", більше підходять для спостереження за спалахами в атмосфері Юпітера, їх спостерігали і з поверхні Землі за допомогою невеликих телескопів.

Чому це цікаво вченим

Вчені відзначають, що подібні явища відбуваються досить рідко, тому помітити спалах в атмосфері Юпітера можна лише за успішного збігу обставин.

Могутнє гравітаційне тяжіння Юпітера робить планету однією з цілей для метеорів. Величезні розміри планети роблять Юпітер об'єктом з найбільшою гравітацією у всій Сонячній системі, тому невеликі астероїди легко притягуються в атмосферу. Апарат "Юнона", який вийшов на полярну орбіту Юпітера у 2016 році, досі продовжує активне спостереження за планетою.