Техноманія. Різниця між камерами на смартфонах і професійною фототехнікою
Вісім десятиліть - саме стільки минуло зі створення першої 35-міліметрової японської фотокамери. Апарат отримав назву Kwanon – на честь тисячерукої буддистської богині милосердя, і за досить короткий термін спричинив у Японії справжній фурор.
Для того, щоб бренд був більш милозвучним для європейських покупців, у 1935 році його змінили на Canon. З того часу компанія почала впевнено завойовувати покупців у всьому світі. Її продукція увібрала в себе кращі конструкторські рішення та новітні технології, і стала серйозним конкурентом європейським маркам.
Зараз Canon є лідером ринку фототехніки, однак, як й інші виробники, зіштовхнувся зі серйозною проблемою.
Це проблема заміни якісної фототехніки камерами, вбудованими в смартфони.
Експерти ж пояснюють, далеко не завжди кількість мегапікселів прямо пропорційна якості зображення. Часто навіть навпаки - це збільшує шум та погіршує деталізацію.
Насправді, обираючи камеру, потрібно звертати увагу на інший параметр - розмір матриці. Так, наприклад, у цифрових фотоапаратах матриця вчетверо менша від Full Frame (35 мм), у смартфонах - в 7 разів.
Розмір матриці - це еквівалент негативу плівкового фотоапарата. Так звана Full Frame матриця має розмір дуже близький до кадру 35 міліметрової фотоплівки - 24 × 36 міліметрів. Матриця в більшості сучасних цифрових фотоапаратів в 4-6 рази менше, а в звичайних смартфонах - в 7 і менше (або порівняти середнє значення діагоналей). Чим більше матриця, тим більше розмір пікселя, а великий розмір пікселя - це запорука низьких шумів і бòльшей свободи у виборі місця зйомки. Так, в умовах недостатньої освітленості такий апарат буде фотографувати краще,
— розповідає професійний фотограф.
Втім, якість фотографії у перше чергу залежить від оптики. Для цифрових і особливо дзеркальних апаратів сьогодні існує великі кількість об'єктивів для найрізноманітніших цілей. Тоді як у більшості смартфонів оптика лише одна - на всі випадки життя.
Також на відміну від смартфонів, фотоапарати можуть похизуватися технологією оптичної стабілізації, яка ефективно придушує тремтіння та зменшує спотворення зображення.
У всіх апаратах Canon використовуються процесори сімейства DIGIC. Останнє на сьогодні, шосте покоління дозволяє отримувати високоякісні професійні кадри навіть на компактних цифрових фотоапаратах.
У багатьох фотоапаратах Canon вже адаптери Wi-Fi, а в деяких - навіть модуль NFC. Усе це дозволяє легко перекидати зображення на комп'ютер, мобільний пристрій чи одразу в інтернет - достатньо встановити програму Canon CameraWindow і можна назавжди забути про кабелі.
Крім того, за допомогою цього додатку можна навіть керувати апаратом зі смартфону чи планшету. Тож більше не доведеться сподіватися на вміння перехожих фотографувати.