Телекомунікаційний ринок України починає лихоманити

28 лютого 2011, 14:20

Низка законопроектів, які готуються до розгляду у Верховній Раді, може поставити під загрозу його подальше існування.

Відтак, провідні оператори кабельного телебачення зібрались на позачерговий форум. Найбільше дискусій викликав законопроект депутата Ландика.

"На сьогодні діє Закон України про телебачення і радіомовлення, де передбачена універсальна послуга - соціальний пакет. Цей законопроект зобов'язує усіх провайдерів включати усі українські канали, які йдуть з ефіру і з супутників. А їх вже близько 100 добігає. Натомість ємність телемереж - 50-60 каналів", - каже президент асоціації "Західно-Українська гільдія операторів кабельного телебачення" Василь Волокітін.

Термінова модернізація телемереж та нарощування їх потужностей, кажуть фахівці, - це неминуче і суттєве підвищення абонплати. Водночас для багатьох споживачів послуги кабельних операторів стануть непотрібними.

"Оператори будуть вимушені виключити з своїх послуг повністю всі канали, як російські, так і європейські, та всі інші. Звичайно, така послуга, з якої будуть виключені улюблені програми наших абонентів, вона в принципі нікому буде не потрібна", - каже генеральний директор асоціації "Укртелесеть" Наталія Клітна.

"Закон про авторське і суміжні права" - ще один камінь спотикання. В документ вже давно потрібно внести зміни, оскільки існуюча версія суперечить міжнародним стандартам. Розбалансовують ринок і численні неприбуткові громадські організації.

"На ринку дуже потужно стали з'являтися так звані "суспільства любителів телевізійних каналів", які не мають нічого, - ні концепції, ні ліцензії. Я думаю, якщо держава, і перш за все наш ринок, не зверне на це увагу, через півтора-два роки буде зруйнована сама ситуація телевізійного ринку в Україні", - каже генеральний директор ЛКТ Герман Кудінов.

Провідні фахівці медіаринку сподіваються, що влада таки дослухається до їхніх застережень. Звернення з відповідним змістом вони направили до Президента і до Верховної Ради.