Тема тижня: французька влада розпочала депортацію циган
У четвер із цієї країни назад до Румунії відправили 93 ромів. 14 осіб вилетіли з Парижа і ще 79 - з Ліона.
Загалом французька влада планує вислати з країни 700 циган-нелегалів. Вони залишилися просто неба після того, як правоохоронні органи закрили у Франції понад 50 нелегальних циганських таборів.
Друга країна примусового повернення - Болгарія - чимало ромів перебралося до Франції і звідти. Місцева влада підсолодила гіркоту повернення на нелюбу батьківщину невеликою грошовою компенсацією - 300 євро на дорослу людину та 100 - на дитину. Окрім цього усім оплатили квитки на літаки.
”Звісно будуть люди, які скажуть, що їм не дали вибору, а вигнали примусово. Але за це держава все ж дає їм кошти - 300 євро на дорослого та 100 євро на дитину, тому багато хто все ж бере гроші та їде”, - каже прес-секретар організації "Rom Europe" Александр Ле Клев.
Вперше про намір депортувати нелегалів заявив наприкінці липня французький президент Ніколя Саркозі. Приводом до цього став інцидент у місті Сент-Етьєн. Тоді десятки циган, озброєних сокирами та арматурою, напали на поліцейську дільницю. Французька влада стверджує, що в ромських поселеннях процвітають контрабанда наркотиків та дитяча проституція.
Правозахисні організації ж звинувачують Париж у нетолерантності та расизмі. У відповідь французькі посадовці стверджують, що діють лише у відповідності до законів.
”Коли урядові сили ліквідовують табір людей, які перебувають там нелегально, вони керуються виключно буквою закону. Ми живемо у правовій державі, де закон є одним для всіх. Ми просто виконуємо свою роботу”, - каже міністр внутрішніх справ Франції Бріс Ортефе.
У Франції проживають сотні тисяч циган. Близько 15 тисяч з них складають - зі Східної Європи, переважно Румунії та Болгарії. Тож мають право безвізового в’їзду до Франції.
Втім, для законного перебування в країні їм потрібно мати дозвіл на роботу чи право на проживання. У минулому році влада вислала близько 10 тисяч східноєвропейських циган назад на батьківщину, проте більшість з них знову перебралися назад.
За офіційними підрахунками, у 64-мільйоній Франції проживає більше 8 мільйонів іммігрантів. Утім фахівці кажуть - насправді, нелегалів набагато більше. Найпростіший спосіб легально потрапити до Франції - укласти договірний шлюб з громадянином цієї країни. Щорічно таким чином французьке громадянство отримують кілька десятків тисяч іноземців.
Нелегали ж постійно нагадують про себе гучними акціями. Чого варті заворушення арабів у передмісті Парижу та перманентне зростання кількості злочинів, здійснених нелегалами. Через це, толерантне ставлення до прибульців французи замінили посиленням політики національних інтересів.