Тема тижня: футбольні фани виступили проти об’єднання Кубків України і Росії
В Україні фанати гри мільйонів виступили проти об'єднання національних кубків України та Росії, запропонованого президентом одного з вітчизняних клубів.
Марш “За футбол!” зібрав у Києві понад 5 тисяч фанів, які пройшли центральними вулицями столиці - від стадіону "Динамо" до Будинку футболу.
”Ми сьогодні виходимо на вулиці Києва для того, щоб сказати впершу чергу Федерації футболу, що вона має зробити рішучі кроки аби, по-перше, зняти всі питання стосовно об’єднання двох чемпіонатів, ми є самодостатнім українським футболом, ми є незалежною державою, згідно з будь-якими нормами УЄФА об’єднання наддержавні спортивні неможливі”, - каже організатор акції Ігор Мірошниченко.
”Я підтримую цю акцію,тому що я проти політики Федерації футболу, яка хоче об’єднати, зробити єдиний простір для російський і українських гравців. Україна має свій футбол, має своїх гарних гравців, і повинна мати свої команди, де грають українці, відстоюють честь України”, - каже вболівальниця Тетяна.
Фанати до того ж вимагали максимально обмежити кількість легіонерів в українських клубах та заборонити натуралізацію закордонних гравців і запрошення їх до лав національної збірної. Марш завершився врученням офіційного листа вболівальників представникам ФФУ.
З фанами зустрівся віце-президент Футбольної федерації України Борис Воскресенський, який і пообіцяв передати листа своєму шефу. Вже ввечері, на товариській зустрічі збірних України та Чилі, прокоментував футбольний марш і сам президент ФФУ Григорій Суркіс. Пояснив, що не міг зустрітися з учасниками маршу, адже на той момент був у літаку. І додав - вважає протести політичними, тож не хоче, аби політику змішувала зі спортом, особливо якщо все це відбувається на тлі підготовки до місцевих виборів.
”Більшість запитань, які на сьогоднішній день в рамках претензій чи побажань надходять до Федерації футболу ми плідно над цим працюємо, і робимо все, для того щоб український футбол розквітав”, - каже Президент Футбольної федерації України Григорій Суркіс.
Натуралізований українець з харківського "Металіста" серб Марко Девіч у матчі проти Чилі був одним з найактивніших на полі. Каже, іноземцем у команді себе не почуває. А доводити вболівальникам, чи потрібен він збірній вважає за краще на футбольному полі.
”Своїми іграми на полі доказувати що я хочу, що в мене бажання є - це найголовніше. Я маю надію, що ви та інші глядачі бачите, що в мене є бажання і я хочу, і маю надію, що я буду тільки прибавляти”, - каже гравець національної збірної України Марко Девіч.
Підтримали Девіча і його партнери по команді. Зокрема, Анатолій Тимощук наголосив, що така практика у світовому футболі не нова, і якщо гравець може допомогти збірній, то навіщо від цього відмовлятися.
”Віддає все для країни, відповідальний, то чому б ні, але це вирішувати тренеру і гравцю. То я думаю, що саме головне відношення, відношення до того прапору, до того гербу який є в нашій країні, щоб воно не було просто на чи на папері, чи на футболці, а було в людині в серці”, - каже гравець національної збірної України Анатолій Тимощук.
Перемога збірної України над чилійцями наче підмінила вболівальників, ейфорія різко змінила ставлення до іноземців з українськими паспортами.
”Ну, за Марко Девіча нічого проти не маю. А от з Папа Гуйє, ну це здається вже зайве. Я не націоналіст, але краще давати грати нашим хлопцям молодим”, - каже вболівальник Максим.
”Я взагалі за футбол, тобто якщо людина хоче грати, а тим більше такі гравці як Девіч, якщо наші тренери згодні, чому б ні”, - каже вболівальник Сергій.
Тож тепер, головне визначитись: ФФУ - де власне футбол, а де політика. А вболівальникам, що для них важливіше - результати гри збірної, чи країна походження окремих гравців. Тим часом футбольні функціонери, попри невдоволення частини фанів, проводити різкі зміни у політиці федерації не збираються.