Тема тижня: Наступного року обсяг залучень від ІРО суттєво зросте

30 жовтня 2010, 18:40

Грошей побільшає - наступного року обсяг залучень українських компаній від проведення ІРО значно зросте, прогнозують експерти.

За песимістичними оцінками він може скласти 600-700 млн. доларів. Та окремі експерти дивляться в майбутнє оптимістичніше.

”Об’єм залучень буде обчислюватися 1, максимум 2 млрд. дол. Є підприємства в сфері сільського господарства чи харчової переробки, які залишаються цікавим для інвесторів і в них є потенціал росту. Ну і базові галузі, в яких не відбулося падіння – в них є потенціал для залучення інвесторів”, - каже гендиректор агентства "Кредит-рейтинг" Станіслав Дубко.

Найпопулярнішими майданчиками для українських компаній будуть Франкфурська та Варшавська біржі. Представники останньої запевняють - польські інвестори готові вкладати в український бізнес.

”Варшава однозначно цікава – і за вартістю – розміщення дещо дешевше. І за базою інвесторів – дуже сильний локальний інвестор, який знає про Україну, чує і ментально близький – з ним простіше комунікувати”, - каже виконавчий директор представництва Варшавської фондової біржі Андрій Дубецький.

Цікавим для українських емітентів може стати і російський біржовий ринок, насамперед, через глибоку інтеграцію бізнесів обох країн.

“Росія для України в деякому значенні є гібрид. З одного боку, з одної точки зору залучення капіталу якого не має в країна цей ринок можна вважати закордонним. А з точки зору емітентів – цей ринок можна вважати локальним. Тому що українські підприємства добре відомі російським і багато з них вбудовані в технологічні ланцюжки російських підприємств”, - каже член правління ММВБ Катерина Новокрещоних.

Та вже не за горами той час, коли й вітчизняні майданчики стануть придатними для проведення первинних публічних розміщень. Принаймні у цьому переконують у Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку. Втім, гравці українського ринку цей оптимізм не поділяють.

“Сьогодні ще ринок не зовсім готовий з точки зору ліквідності, з точки зору кількості клієнтів і з точки зору об’єму торгів”, - каже віце-президент ММВБ - акціонера ПТФС Євген Еллінський.

”Комісія зараз працює над тим, щоб модернізувати біржову та депозитну систему. Це в першу чергу великі вимоги і великі можливості для біржової торгівлі, це питанні пов’язані з рухом до центрального депозиту, до створення сильної, такої що задовольняє вимоги емітетно розрахункової системи”, - каже голова ДКЦПФР Дмитро Тевелєв.

Зазначимо, за роки незалежності вітчизняні компанії провели 14 первинних публічних розміщень, залучивши 3,5 мільярди доларів - це 8,5% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Україну з 1991 року.