Тема тижня: Новим главою МВФ обрали француженку Крістін Лагард
Вперше пост директора-розпорядника МВФ очолила жінка. Доленосне голосування відбулося 28 червня.
За представницю прекрасної статі, міністра фінансів Франції Крістін Лагард, проголосували 24 учасники Ради директорів МВФ. Усі чоловіки.
Також, вперше керівником міжнародного валютного фонду стала людина без економічної освіти. Втім, досвіду 55-річній Лагард - не позичати. В її резюме - робота у відомій юридичній компанії Baker & McKenzie, а також міністерські посади у французькому уряді.
Сама ж Лагард одразу після свого призначення повідомила журналістам, що новою роботою пишається, проте вже трохи сумує за старим місцем роботи.
"Я дуже пишаюся обранням і дуже зворушена. Мені навіть трохи сумно, адже служіння Франції було сторінкою мого життя, яку доведеться перегорнути", - каже глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.
Аналітики зазначають, завдання, які стоять перед Лагард - не з легких. Адже потрібно терміново розв’язувати боргову кризу в Європі, яка загрожує світовій економіці. До того ж, паралельно доведеться ще й відбілювати репутацію самого фонду, адже секс-скандал навколо його попереднього керівника Домініка Стросс-Кана популярності установі зовсім не додав.
"Найбільший виклик для Лагард - спробувати відновити репутацію установи після скандалу зі Стросс-Каном. Ну, і звісно, є міжнародні питання, які вимагають вирішення - це Греція, а також європейські боргові проблеми", - каже головний економіст Facts and Opinion Economics Роберт Бруска.
Лагард переконує - впорається зі всім. Вона переконана - жінки-лідери працюють краще, ніж чоловіки, адже у них, цитуємо "менше лібідо та менше тестостерону".
На батьківщині обрання Крістін Лагард сприйняли з оптимізмом та гордістю. Прості французи у компетентності Лагард зовсім не сумніваються.
"Вона дуже компетентна. Адже вона керувала великою юридичною фірмою у США і потім відмінно себе зарекомендувала на посту міністра економіки. Отже, я впевнений, що з новою роботою вона впорається на всі сто", - каже місцевий мешканець Френк Венхіл.
"Я пишаюся, що француз знову на чолі МВФ. Ось вам! Я дуже задоволена", - каже місцева мешканка Дороті де ла Буйрі.
Зазначимо, за традицією главою МВФ завжди обирають європейця, тоді як Світовий банк очолює американець. Цього року група країн - головно з Латинської Америки - хотіли це правило порушити. І запропонували на посаду свого претендента - главу Центробанку Мексики Агустіна Карстенса.
Втім, традиція, французький шарм та наполегливість, підкріплені залізною хваткою та антикризовими навиками європейського кандидата цього разу перемогли.