Тема тижня: Обидві палати парламенту остаточно схвалили пенсійну реформу
Французи працюватимуть до 62 років! Французький парламент остаточно схвалив урядову пенсійну реформу, проти якої виступають мільйони громадян країни.
У понеділок спільна комісія з делегатів Сенату й Національної Асамблеї погодила текст законопроекту з врахуванням поправок. Вже у вівторок скандальний законопроект був остаточно ухвалений.
”За законопроект проголосували 177 сенаторів, проти - 151. Таким чином Сенат ухвалив закон”, - каже спікер Сенату Франції Жерар Лярше.
Документ передали у нижню палату парламенту. У середу скандальну пенсійну реформу ухвалила і Національна Асамблея. Аби закон набув чинності, його повинен підписати французький президент Ніколя Саркозі. Саме він і виступав ініціатором непопулярних змін до законодавства.
Підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років викликало хвилю масових протестів у Франції. Страйки тривають з вересня. На вулиці міст вийшли 3 з половиною мільйони осіб. Та вони виявились задоволенням не з дешевих. В уряді підрахували - через них економіка країни щодня втрачає щонайменше 500 мільйонів євро.
”Лише підвищення пенсійного віку зробить економічну систему стійкою. Час вже страйкарям вгамуватися й усвідомити - закон є закон”, - каже Міністр праці Франції Ерік Верт.
Тим часом у Франції покращилась ситуація із забезпеченням пальним. Низка нафтопереробних підприємств повернулися до звичного режиму роботи. Адже саме через акції непокори працівників більше тижня кожна п’ята автозаправка у Франції взагалі не мала пального.
”Це ще не кінець цієї історії. Пан Саркозі ще не втілив проведення реформи до кінця. Він ще заплатить політичну ціну за свою впертість. Президент не відкритий до тієї частини французького народу, яка протестує. А глава держави повинен слухати усіх, а не лише одну сторону”, - каже сенатор від опозиційної Соціалістичної партії Жан-П’єр Бель.
Тим часом страйки тривають у сотнях французьких міст. Не працюють поштові відділення, школи та низка інших державних закладів. Страйк вніс корективи у розклади роботи залізниці та аеропортів. Пофспілки заявили, що демонстрації невдовзі продовжаться з ще більшим розмахом.
”Працівники як державного так і приватного секторів будуть протестувати проти реформи, яка змусить нас працювати у віці більше 60-ти років. Уявіть собі 62-річного пожежника на пожежній драбині. Для мене це безпорядок”, - каже учасник акції протесту Пожежник.
”З прийняттям цього закону ми можливо програли битву, але ми ще не програли війну”, - каже учасник акції протесту Водій.
Очікується, що Ніколя Саркозі підпише законопроект у середині листопада. Це рішення значно вплине рейтинг французького лідера, адже саме через пенсійну реформу популярність Саркозі впала до рекордно низького рівня у тридцяти відсотків.