Тема тижня: росіяни борються з вогнем, димом і спекою
Вогонь, дим і спека - три найбільші вороги росіян останніми тижнями. Аномально висока температура стала причиною лісових та торф’яних пожеж, які з кожним днем захоплювали все більші території держави.
Сотні тисяч гектарів лісів водночас запалали у центральних областях Росії, на Поволжі, Далекому Сході та інших регіонах. Серед найбільш постраждалих - Нижньогородська, Воронезька, Рязанська, Московська області. Жертвами вогню стали десятки людей, тисячі залишилися без даху над головою.
“Ми про гроші не думаємо. Боїмося, куди підемо з дітьми зимою. Кажуть, якщо літо спекотне, то зима холодна”, - каже місцева мешканка Олена Савіна.
“Ми звертаємося до уряду, до Путіна. Путін виступав по телевізору і сказав, що всі будинки, які постраждали, відбудують”, - додала місцева мешканка Лідія Геба.
Тим часом, деякі з російських умільців вирішили нажитися на пожежах - люди навмисно не гасили вогонь, бо дізналися, що на місці згорілих будинків ставитимуть нові, за німецькою технологією. Про некерованість і надзвичайну потужність вогню свідчило те, що у Підмосков’ї згоріла навіть база ВМФ Росії. Повідомляли, що вогнем знищено і секретний центр зв’язку Генштабу Росії. Втім, військові цю інформацію спростували. Але, про всяк випадок, перевезли подалі артилерійські склади.
Крім того, вогонь наблизився до Федерального ядерного центру у Нижньогородській області. Недбальство військових не на жарт розлютило Президента Дмитра Медведєва. Він виніс догану командувачу ВМФ Росії, та звільнив одразу кількох високопоставлених військових чинів.
“Якщо щось схоже трапиться в інших місцях, і в інших відомствах, вчиню точно так само. Нам треба захистити наші стратегічні об’єкти”, - заявив Президент Росії Дмитро Медведєв.
На боротьбу з пожежами залучили близько 200 тисяч людей, десятки тисяч одиниць техніки, літаки та гелікоптери. Та, навіть цього недостатньо, аби ефективно протистояти вогню. Російське керівництво обіцяє виділити кошти на покращення матеріально-технічного стану МНС. Крім того, у Кремлі запевняють, що до початку зими усі зруйновані будинки відновлять. На це виділили 5 мільярдів рублів.
“Все, що згоріло, потрібно відновити. Громадяни надіялися на державу. І ці надії держава не виправдала”, - зазначив Путін.
Лісові та торф’яні пожежі спричинили нечувану задуху - дим від пожеж заполонив мегаполіси. У Москві днями видимість становила всього кілька десятків метрів, а забрудненість повітря сягала критичних меж. Як повідомляє “Інтерфакс”, посилаючись на власні джерела, через задуху і спеку у Москві, смертність збільшилася на 30%. Хоча офіційні інстанції це заперечують, росіяни почали масово розкуповувати туристичні путівки і намагаються виїхати з міст.