Тема тижня: У "газовій справі” Тимошенко звучать традиційні закиди
Головна справа країни - у кожного свої аргументи. Сторони у “газовій справі” екс-прем'єрки продовжують обмінюватися дрібними зауваженнями і обопільними залякуваннями.
Без журналістів і з новими адвокатами розпочала захист екс-прем'єрка традиційно - з відводу судді. Мовляв, він і звинувачення "людською мовою" пояснити не може.
“Зрозумілою мовою вискажіть - в чому полягає фактична сторона злочину, в чому полягає подія злочину, які саме дії чи бездіяльність вчинила Юлія Володимирівна Тимошенко - і суд у стопорі”, - каже захисник Тимошенко Микола Сірий.
Кірєєв традиційно клопотання відхилив. Так само вперто стоїть на своїх позиціях і екс-прем'єрка. Вона - невинна.
“Сьогодні, коли суддя просто не міг нічого сказати на запитання - в чому подія і склад злочину - це є найкращий доказ політичності цих справ, фальшування цих справ. Це і є виправдовувальний вердикт, який сьогодні своїм мовчанням оголосив Кірєєв”, - сказала екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.
У п’ятницю прокурори для Тимошенко повторно зачитали обвинувальний висновок. Днем раніше у Генпрокуратурі анонсували вивчення у рамках кримінальних справ Тимошенко матеріалів про справу Лазаренка. На посаді прем’єра останній, начебто, видавав "Газпрому" державні гарантії на борги очолюваної Тимошенко компанії ЄЕСУ. Заразом слідчі порахували і особисті витрати екс-прем'єрки.
“Ми маємо банківську картку і роздруківку витрат з цієї картки особисто Тимошенко Юлією Володимирівною. Тільки за даними слідства, Юлія Володимирівна витратила понад мільйон доларів на особисті потреби - оплата магазинів, ресторанів, покупка хутра, шуб”, - доповів виконувач обов’язків генерального прокурора України Ренат Кузьмін.
Експерти у судовій перспективі заяв з ГПУ сумніваються. Матеріали, начебто, використовувались ще більше 10-ти років тому.
“На початку 2000-х років уже Тимошенко попала до СІЗО і це завершилося нічим, так? То, напевно, і зараз тут будуть проблеми з використанням таких матеріалів. І от з точки зору от такого антипіару, “чорного” піару, це такий серйозний хід, але все таки це Генеральна прокуратура, а не якесь там, знаєте, піарне агентство”, - сказав політолог Ігор Жданов.
“Та не тільки з гардеробом Тимошенко "борються" у Генпрокуратурі. Тут взялись доводити, що корупціонерів шукають не лише серед чиновників колишніх, але й теперішніх. Віднедавна у ГПУ запрацював новий антикорупційний спецвідділ. Саме його працівники курували арешт Василя Волги - людини, яка під час президентських виборів активно працювала на штаб Віктора Януковича”, - каже журналіст Катерина Лисенко.
Попри заслуги минулі у розпіареному владою антикорупційному сьогоденні главу Держкомісії з регулювання фінансових ринків на підписку про невиїзд не випустили. Щонайменше 2 місяці він проведе за ґратами - так вирішив Печерський райсуд.
“Загальна сума хабара становить 500 тисяч доларів США”, - сказав Ренат Кузьмін.
Нині ж у СІЗО разом з Волгою ще троє його підлеглих. Група чиновників, начебто, вимагала хабар за виведення тимчасової адміністрації з першого кредитного товариства.
“Пан Волга з Адамовичем винайшли новий фінансовій продукт під назвою "хабар в розстрочку", і вони запропонували залишок суми - ще 50 тисяч доларів - розбити на дві частини, заплатити протягом двох років. Ми задокументували все це і віддали слідчим органам, звичайно, ні СБУ, ні Генпрокуратура дивитися на це більше не могли”, - сказав голова наглядової ради КС "Перше кредитне товариство" Андрій Азаров.
“Кредитна спілка не виконувала законних вимог Держфінпослуг, виконання своїх зобов’язань перед вкладниками. Тільки по судових рішеннях, які набрали законної сили вже, кредитна спілка була винна близько 100 мільйонів”, - каже тимчасовий адміністратор КС "Перше кредитне товариство" Віталій Сільчук.
У те, що нові арешти - наслідок лише корупції - не вірять експерти. Одним пострілом - двох зайців - таким чином влада, начебто, демонструє невибірковість правосуддя і тисне на, здавалось би, політичних соратників.
“Місце Волги вважалося “хлібним місцем”, але у комуністів є ще більш “хлібне місце” - це голова Держмитслужби Колетнік, який призначений також за квотою комуністичної партії. І от тут, я думаю, цей процес може бути використаним для того, щоб тримати або показати комуністичний партії, щоб вона забагато собі не дозволяла”, - вважає політолог Олексій Гарань.
У Компартії припускають, Волга став жертвою якихось внутрішньо-корпоративних провокацій. Тиску ж на себе не відчувають, або принаймні - не говорять про нього вголос.
“Говорити, що таким чином іде тиск на Компартію - я не думаю, це не можна. Тим більше, це безперспективна справа, ми як займали принципову позиція по цілому ряду питань, так і будемо”, - запевнив народний депутат, КПУ Олександр Голуб.
Боротьба з корупцією плюс політична доцільність. Заручниками, схоже, саме такої формули цього тижня також стали начальник одеського порту, чиновники Міноборони та КМДА. Здається, питання “хто наступний” - актуальне не лише для когорти колишніх чиновників.