Тема тижня: у столиці ліквідували районні ради
З "дозволу" Верховної Ради, Київська міська адміністрація ухвалила рішення про ліквідацію районних рад у з 31 жовтня.
Тобто, місцевих виборів восени в столиці не буде. Крім того, згідно з ухваленими змінами до закону про столицю, Президент отримав право призначати на посаду голови Київської міськдержадміністрації, не виключно обраного мера столиці, а кого забажає.
”Так, він дає право і тому ви побачите, що після голосування у Київраді, після ліквідації районів, на наступний день буде обраний головою КМДА призначений Попов”, - каже народний депутат, БЮТ Сергій Міщенко.
У Київраді за ліквідацію районних рад проголосували 95 депутатів зі 120. Підтримали рішення навіть бютівці та депутати з блоку Кличка.
Таке рішення продиктоване не інтересами громади, а низьким рейтингом Партії регіонів у місті, переконані опозиційні БЮТівці. Зокрема, нардеп Сергій Соболєв зауважує, що регіонали просто бояться йти на вибори у столиці з нинішнім рівнем підтримки у 6-7%, тому вони докладають всіх зусиль, аби вибори у столиці не відбулися. Втім, під час голосування в Київраді фракція БЮТ розкололась на дві частини, відповідно, з двома лідерами.
”Нажаль, частина депутатів блоку Юлії Тимошенко зрадників, які всупереч лінії ради блока проголосували”, - каже екс-лідер фракції БЮТ в Київраді Тетяна Меліхова.
”Фракція БЮТ у Київраді вона діяла послідовно і коли була попередня сесія і ми голосували за проект рішення про направлення звернення до ВР, ми 16-ма голосами підтримали”, - каже лідер фракції БЮТ в Київраді Денис Москаль.
Згідно з текстом документу, 31 жовтня припиняють свою роботу 10 столичних районних рад. Замість них залишаться лише державні адміністрації, які функціонуватимуть на базі виконавчих органів ліквідованих зборів.
”У райдержадміністрацій, у їх керівників є можливість доказати, що вони відповідають таким критеріям, якщо вони це можуть доказати - вони будуть працювати.. У нас попереду входження в опалювальний сезон - це серйозний екзамен для будь-якої гілки влади, по-друге, безумовно, це вирішення соціальних питань”, - каже в.о. голови КМДА Олександр Попов.
В ухваленому депутатами Київради документі зазначається, що у 10-денний термін з дня набуття чинності цим рішенням будуть утворені ліквідаційні комісії райрад. Також припиняються повноваження районних депутатів.
”На сьогодні 700 депутатів - це склад районних всіх рад, десяти, близько 700 депутатів, просто в Києві немає сенсу і я думаю, що кожен з киян скаже, що навряд чи, особливо з веденням партійної системи назве прізвище свого депутата у райраді”, - каже співголова фракції "Блоку Черновецького" в Київраді Алла Шлапак.
Тим часом, голова, зокрема, Шевченківської райради не поспішає збирати речі зі свого робочого кабінету, каже, до 31 жовтня є час попрацювати.
”Побачимо. Президент України вирішить, чи я повинен працювати, чи я не повинен працювати. Питання працевлаштування я вирішу. Це не є для мене проблемою”, - каже голова Шевченківської РДА Віктор Пилипишин.
В КМДА кажуть, ліквідація районних рад передусім допоможе зекономити десятки мільйонів гривень щорічно і наголошують: районні ради давно ліквідовані у Львові, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Миколаєві та інших обласних центрах. Водночас, заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький вважає, що адміністративна реформа у вигляді ліквідації районних рад у столиці призведе до максимальної консолідації адміністративного ресурсу в руках чиновників, які призначатимуться, і будуть не підзвітні виборцям.