Тема тижня: Віктор Пшонка став новим Генпрокурором України

7 листопада 2010, 19:11

Старий був гарний, а новий ще краще буде. Представляти свого земляка та кума Віктора Пшонку як кандидата на посаду Генерального прокурора Президент Віктор Янукович прибув до Верховній ради особисто.

Виступаючи у парламенті претендент Пшонка пообіцяв: кожен в державі буде дотримуватись закону, а робота Генпрокуратури стане прозорою та відкритою.

"Запевняю вас, що у разі ухвалення рішення про моє призначення на посаду Генпрокурора, вживатиму всіх можливих заходів для забезпечення в державі законності, верховенства права і рівності всіх перед законом", - каже Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Парламент Президенту вирішив не відмовляти і майже конституційною більшістю підтримав пропозицію. Долучилися навіть окремі опозиціонери. Підтримав батька і народний депутат від Партії регіонів Артем Вікторович Пшонка.

Президент одразу ж відправився знайомити колектив Генпрокуратури з новим шефом. Довго представляти не довелося, Віктор Пшонка до того 4 роки пропрацював заступником голови ГПУ. Вже за годину після голосування глава держави давав настанови всьому апарату Генпрокуратури.

"Ми повинні відпрацювати з нуля наше антикорупційне законодавство. Я сподіваюсь, що ми це з вами зробимо найближчим часом. Ми це вже робимо. Але я хотів би, Віктор Павлович, щоб ви зробили свій внесок і зробили свій поштовх, додали активності", - каже Президент України Віктор Янукович.

Віктор Павлович одразу додав - на українську прокуратуру чекають реформи. А от опозиціонерам байдуже хто буде Генпрокурором. Хоча і визнають, Пшонка - професіонал. Однак не вірять, що він буде діяти не по указці Президента.

"Немає значення, хто за наказом Януковича буде очолювати прокуратуру. Генеральна прокуратура як була, так і залишиться одним із головних інструментів політичної боротьби, боротьби з інакомисленням, боротьби з політичною опозицією України. Вони будуть продовжувати виконувати вказівки, які даватиме Янукович", - каже перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов.

Експерти ж переконані, що опозиції не варто так нервувати. Хоча біля керма Генпрокуратури і людина Президента, утисків від неї годі чекати.

"Пшонка, хоча і стопроцентно донецький, і стопроцентно віддана людина Президенту, тим не менш, він обережний, він акуратний, йому не потрібні надмірні резонанси. Тому він буде працювати тихо і спокійно. Я думаю, що точково, вибірково хтось, можливо, і постраждає, але якихось таких гонінь на опозицію з боку Генерального прокурора, я думаю, все ж таки не буде", - каже політолог Вадим Карасьов.

Не залишиться без роботи і колишній Генпрокурор. За словами Президента, його досвід ще знадобиться державі. За прогнозами експертів, можливо, на посаді секретаря Ради національної безпеки та оборони, замість Раїси Богатирьової, яка натомість може перейти на роботу до уряду.

"Якщо Медведько стане секретарем РНБО, репутація РНБО як кадрового відстійника, на жаль, посилиться. Це буде ще одним підтвердженням того, що зараз і статус, і функції цього органу значно послабили в порівнянні з іншими часами. Нажаль, зараз, мені здається, у Президента не зовсім розуміють, що робити з цим органом", - каже політолог Володимир Фесенко.

Сам Медведько переконаний - без роботи не сидітиме. Та єдине у чому переконаний, не буде народним депутатом. Тим більше, що і вибори тепер невідомо коли будуть.

"Якщо я не буду працювати, треба буде відпочити. По крайній мірі, в народні депутати точно не піду", - каже колишній Генпрокурор України Олександр Медведько.

Він - чи не єдиний Генпрокурор за всю історію незалежної України, який втримався на цій посаді визначений термін.