Кремль може використати теракт для нав’язування дружби США, – експерт
Якщо версія про причетність до теракту в Санкт-Петербурзі ісламістів буде основною, то це можна розглядати як помсту Російській Федерації за її авантюрну і войовничу зовнішню політику. Росіяни повинні розуміти, що такою буде плата за наполеонівські плани Путіна агресивно нав’язати всьому світові свою політичну волю.
Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Михайло Басараб.
Водночас, наголошує політолог, не можна відкидати і версію того, що терористи могли діяти за вказівкою російських спецслужб. А метою теракту, на його думку, є спроба зблизитися зі США в контексті боротьби з ісламським тероризмом.
"З приходом Дональда Трампа Росія чітко заявила про основний пункт порядку денного у взаєминах зі США, щодо якого Кремль може знайти порозуміння і зав’язати тісну співпрацю з Білим домом. Це протидія ісламському тероризму. Такий розрахунок є цілком виправданий, оскільки у Вашингтоні тема протидії ісламському тероризму – в традиційному пріоритеті. Вона була ключовою і у передвиборчій риториці Трампа", – говорить Михайло Басараб.
За словами експерта, Путін перебуває у пошуку точок дотику зі США. І протидія ісламському тероризму – те питання, в якому Кремль намагається сформувати неформальну "коаліцію на двох".
Теракт у Санкт-Петербурзі може бути використаний російською пропагандою і зовнішньополітичною машиною Кремля, щоб актуалізувати питання спільної з Америкою протидії ісламському тероризму і аби виправдати величезні видатки для присутності російської військової потуги на Близькому Сході. Це може стати черговим поштовхом до актуалізації такого бажаного для Кремля потепління між Москвою і Вашингтоном, а також виправдати нарощення видатків на озброєння,
– зауважує експерт.
Водночас, наголошує Михайло Басараб, Путін досягає таким ще однієї мети. Кооперуючись з Вашингтоном у боротьбі з ісламістами, Кремль розраховує отримати карт-бланш і мовчазне спостерігання Вашингтону щодо інших авантюр Кремля. В тому числі в питаннях, що стосуються збройної агресії проти України.
"Ймовірно Путін мріє, що коли він стане союзником США в боротьбі з тероризмом, то це дозволить йому реалізовувати інші геополітичні авантюри, на які Захід, в першу чергу, США, закриватиме очі", – підкреслив Барасаб.
Нагадаємо, 3 квітня між станціями метро "Сінна площа" та "Технологічний інститут", що в самому центрі Санкт-Петербурга, пролунав вибух. За останніми даними, 14 людей загинули та 45 зазнали поранень. Ймовірним виконавцем теракту є уродженець Киргизстану, а нині громадянин Росії.
Дональд Трамп вже прокоментував теракт у Санкт-Петербурзі