Теракти в Європі складаються у чіткий візерунок, – експерт

18 серпня 2017, 21:36
Читать новость на русском

Теракти у Європі складають єдиний візерунок стратегії залякування, за яким стоїть не лише ісламський радикалізм.

Так прокоментував сайту "24" теракт у Барселоні міжнародний експерт, колишній співробітник ООН в Україні Богдан Нагайло.

Я не є поборником конспірологічних теорій, але очевидно, що тут присутній не лише ісламський фактор,
– вважає експерт.

За його словами, загалом виглядає, що напади терористів базовані на несприйнятті європейської цивілізації і її систем вартостей. Але з іншого боку, ісламський світ має своїх спонсорів, яким вигідна нестабільність в Європі. Це виглядає як протистояння цивілізацій, але є багато маніпуляторів, які це використовують.

Читайте також: "Атака в Барселоні була неминучою": експерти прогнозують збільшення терористичних нападів

Хтось зацікавлений, щоби в євроатлантичних країнах була паніка. Вона спричиняє радикалізацію у суспільстві і політиці. Праві та ліві партії ще більше віддаляються одна від одної. Ситуація ускладнюється. Глобального вирішення терористичної загрози немає. Кожен може зробити свої висновки, яким країнам це вигідно,
– підкреслив Нагайло.

Водночас експерт підкреслив, що у Європі після терактів продовжується робота із синхронізації дій спецслужб з міграційними службами і поліцією. Підвищується вага інформування населення про небезпеку.

Нагайло впевнений, що запобігти теракту реально на 50-70%. Спецслужби не можуть протидіяти всім нападам, адже багато людей, які вчиняють теракти, є громадянами європейських країн.

Пішохідний бульвар Барслени Рамблас, де стався теракт, має протяжність 1 кілометр, кожного дня там проходять тисячі туристів зі всього світу. У таких умовах запобігти теракту майже неможливо, як би до цього не готуватися,
– наголосив Нагайло.

Нагадаємо, 17 серпня в Барселоні фургон наїхав на пішоходів. Поліція кваліфікувала інцидент як теракт. Внаслідок трагедії загинули щонайменше 14 людей, серед яких 5 дітей, ще понад 100 людей отримали поранення.

Згодом стало відомо, що в Барселоні в результаті теракту постраждали громадяни щонайменше 18 держав. При цьому українців серед постраждалих від теракту не було.