Тернополянам нав'язують зміни генплану міста
Гучні скандали, корупція, хабарництво, земельні оборудки — не лише цим запам'ятався минулий рік у Тернополі. У 2015 тернополянам ще й почали нав'язувати зміни генерального плану міста.
Згідно генерального плану 2010 року ділянка площею 10 сотих вважається рекреаційною зоною. Проте її вже віддали під будівництво семиповерхового будинку. В генплані Тернополя змінили і паркові зони. Від парку "Національного відродження", переконують активісти, відкроїли декілька гектарів під потенційне будівництво.
На 60 сотих парку мерія задумала побудувати "Екоготель". Після того, як тернополяни повстали проти забудови, міський голова на позачерговому виконкомі скасував містобудівні умови та обмеження. Але рішення сесії щодо виділення землі у парку під забудову скасовано не було. У теперішніх змінах генерального плану цю ділянку знову пропонують під забудову.
Активісти розповідають — мають беззаперечні докази, що генеральний план сфальшували і вносили зміни до нього, коли заманеться. Хоча, згідно законодавства, генплан мають право переглядати не частіше, ніж раз у 5 років. Найгучніший скандал розгорівся навколо забудови на вулиці Орлика. Тоді забудовник, домовившись зі священником та мерією, розпочав вирізати дерева та завозити будматеріали на ділянку.
На руках в громадського активіста Едуарда Міляновського є три документи – витяги з начебто діючого генерального плану. На кожному із документів зовсім інші плани. У 2012 році будинку біля церкви не має на карті. Вже через місяць він якимось дивним чином там з’являється.
Новообраний депутат міської ради Андрій Шкула розповідає – зараз влада намагається узаконити нелегальні виділення землі та забудови. Тернопільська міськрада пробує реалізувати новий генеральний план. Ухвалятиме його одразу після Нового року. А проектна організація Київський інститут "Дніпромісто" не дослуховуючись до думки тернополян погоджується вносити зміни.
На останній сесії міськради депутати, з ініціативи депутата “Самопомочі” Юрія Штопка, винесли рішення про недовіру головному архітекторові міста Василю Бесазі, який, за словами активістів, причетний до фіктивних змін. "За" проголосували 23 обранці. Проте міський голова наклав на рішення вето. Окрім того, на сесії Андрій Шкула запропонував відтермінувати прийняття нового генплану на кінець наступного року, аби більш детально вивчити усі порушення та покарати винних. Більшість обранців, після переконань міського голови Сергія Надала, пропозиції депутата не підтримали.