Терористи відмовляються допустити поліцію на місце падіння Boeing 777, — Гройсман
Терористи погодилися надавати коридор до місця падіння малайзійського авіалайнера для міжнародних інспекторів ОБСЄ, Австралії та Нідерландів, але відмовляються допустити туди поліцейську місію.
Про це сьогодні на брифінгу сказав віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман за підсумками консультацій тристоронньої контактної групи (Україна-ОБСЄ-Росія) з питання деескалації збройного протистояння на сході України.
На сьогодні важливо зазначити, що бойовики поки що відмовляються здійснити допуск мілітарної місії, яка може увійти на цю територію згідно з тими угодами, які ратифіковані і підписані. Але разом з тим я думаю, що ця робота ще буде проводитися,
- повідомив Гройсман.
Читайте також: Поліцейська місія з Малайзії прибула в Україну для розслідування катастрофи Boeing
Водночас бойовики погодилися не вести бойових дій по коридору, який сьогодні перевірили представники ОБСЄ, Австралії та Нідерландів.
"В рамках контактної групи вирішено, що по тому коридору, який був сьогодні перевірений місією ОБСЄ спільно з партнерами з Нідерландів та Австралії, буде підтримуватися припинення будь-яких бойових дій на цьому маршруті з боку бойовиків. І це рішення в рамках тристоронньої контактної групи сьогодні прийнято", - зазначив віце-прем'єр.
Читайте також: Міжнародні інспектори успішно здійснили місію на місці падіння Boeing, — Порошенко
Гройсман також зауважив, що контактна група у Мінську обговорювала питання перевезення з території, контрольованої бойовиками, одного вагона з речима загиблих. "Ми вимагаємо, щоб це було повернуто на територію, яка контролюється нашими військами, для того, щоб повернути це до комісії розслідування. Але, на превеликий джаль, цього не відбувається. Але є запевнення контактної групи, що протягом двох днів це буде повернуто з цієї території", - розповів Гройсман.
Як відомо, сьогодні в білоруській столиці Мінську відбулися консультації тристоронньої контактної групи (Україна-ОБСЄ-Росія) з питання деескалації збройного протистояння на сході України. Представниками контактної групи є: екс-президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов і офіційний представник голови ОБСЄ з питань врегулювання ситуації в Україні Адельхейда Тальявіні.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час зустрічі з екс-президентом України Леонідом Кучмою заявив, що Білорусь буде робити все для нормалізації ситуації в Україні.