Тимошенко наразі не вдалося довести свою правоту в суді США
Джерело:
Комерсант-Україна26 березня окружний суд Південного округу Нью-Йорка виключив з позову Юлії Тимошенко до компанії RosUkrEnergo і її співвласника Дмитру Фірташа претензії до американських компаній, які вона вважала підставними.
Так, 26 березня американський суд задовольнив клопотання кількох американських компаній, що виступили співвідповідачами в позові Юлії Тимошенко до Rosukrenergo і її співвласника Дмитра Фірташа про зняття з них обвинувачень.
"Суд ухвалив: доказів позивача (Юлії Тимошенко) в обвинуваченні американських відповідачів недостатньо, щоб підтвердити їхню причетність до ув’язнення Тимошенко, а також до допомоги й участі в схемах, наданих позивачем", - йдеться в постанові суду.
Згідно з документом, суддя Елісон Натан винесла відповідну постанову на підставі клопотання "про зняття обвинувачень" від 27 квітня 2012 року, яке подали американські компанії CMZ Ventures, Dynamic Group, Barbara Ann Holdings, Vulcan Properties, а також фізособи - Пол Манафорт і Бредом Заксон.
"Клопотання про зняття обвинувачень задовольнити", - сказано у постанові суду.
В одній з компаній, до яких пред'являлися претензії, заявили, що, на їхню думку, "позов Тимошенко був необґрунтований, погано підготовлений і не аргументований".
"По суті, рішення суду означає, що позов був лише ходом розпачу, з метою нагнітання тиску на Україну з боку міжнародної громадськості. Американські суди не грають у такі ігри. Тепер, якщо екс-прем'єр знову спробує направляти позови в суди США, вони не будуть прийняті на основі прецедентного права й рішення Окружного суду", - розповів співрозмовник.
Нагадаємо, у квітні 2011 року Тимошенко подала позов в Окружний суд Південного округу Нью-Йорка щодо Rosukrenergo і Фірташа.
Вона вимагала визнати факт змови між трейдером і "Нафтогазом" у ході розглядів у Стокгольмському арбітражі, у результаті якого RUE були повернуті 12,1 млрд кубометрів газу.