"ТІС" заявляє про тиск силовиків на портових операторів
Силові відомства тиснуть на приватні портові компанії, тим самим загрожуючи інвестиційному клімату країни.
Про це вчора на прес-конференції в "ЛігаБізнесІнформ" заявили голова товариства "ТІС" Олег Кутателадзе і керівник компанії "Рісойл" Термінал Олег Фотченка.
За їх словами, останнім часом обидві компанії піддавалися необґрунтованим обшукам з боку силових органів.
"Ми не розуміємо, навіщо направляти озброєних людей в камуфляжі на підприємство, де готові співпрацювати з правоохоронцями, де готові показати всі документи, що цікавлять і без силового тиску", – пояснив Олег Фотченка.
Портові оператори пояснюють, що слідчі дії спрямовані не на встановлення законності, а на дискредитацію репутації компаній, а також їх власників, зупинку роботи підприємств. Тим більше, що всі дії, до яких є претензії у служб, здійснюються виключно в рамках законодавства, всі документи, які потрібні силовикам, компанії надавали і без "масок-шоу", а до суду, який міг би розібратися в питанні і нарешті поставити точку, силові структури справи доводити не поспішають.
"Йде грубе порушення всіх процесуальних норм – вилучаються готівкові кошти, хоча це судом заборонено, не допускаються адвокати, обшуки проводять особи, які на це судом не уповноважені", – заявив Олег Кутателадзе.
Як пояснили учасники прес-конференції, в офісах групи компаній "ТІС" СБУ проводила обшуки в зв'язку з наказом Мінінфраструктури №316, що регулює питання проведення днопоглиблення і компенсацій за нього приватним інвесторам. Цей документ був розроблений профільним міністерством і підписаний цілим рядом відомств, включаючи Міністерство юстиції та Кабмін. Чому претензії виникли до приватної компанії, яка за свої кошти без участі держави створила операційну акваторію біля причалів в порту "Південний", слідчі не пояснюють.
У випадку з "Рісойл Термінал" приводами для обшуку стали передбачуваний хабар санепідемстанції, підозри з приводу поставок товарів до Криму і незаконне заволодіння землею. При цьому, відсутність переміщення товарів до Криму підтверджувалося ДФС України. Всі документи на володіння землею у компанії були в наявності. А чиновник, з яким компанія нібито давала хабар, в той час вже не працював в санепідемстанції.
За останні п'ять років "ТІС" і "Рісойл Термінал" спільно заплатили в бюджет понад 2,5 мрд гривень податків, і інвестували в розвиток портової інфраструктури 750 млн доларів. Вони мають міцні і тривалі взаємини з найбільшими міжнародними компаніями. Представники операторів відзначають, що атаки силовиків на прозоро працюючий бізнес портової галузі загрожує крахом зовнішньої торгівлі, зупинкою валютних надходжень.
Компанії звернулися до президента і прем'єр-міністра з вимогою розібратися в ситуації.
Нагадаємо, в листопаді співробітники СБУ провели обшуки в офісах найбільшого портового оператора країни – компанії "ТІС". Силовики цікавилися документами, що стосуються проведення днопоглиблювальних робіт, здійснених "ТІС" в 2006-2010 рр.