Тисячі підприємців - проти Податкового кодексу

16 листопада 2010, 21:45

Українська влада вкотре доводить, що вміє згуртовувати народ. Проект нового Податкового кодексу, який розглядає Верховна Рада, зібрав під її стінами тисячі незадоволених.

“При заробітку в 1,5 тисячі гривень - половину віддай. Кому? Їм? Дармоїдам? Які за наші гроші їздять на “Бентлі”, - обурюється підприємець Євген.

Завдяки підприємцям дороги в центрі столиці стали пішохідними. Міліція очей не спускала з натовпу. На декого з організаторів встигли скласти навіть протокол про правопорушення. Бо протестувати можна, вулиці перекривати - ні.

“Є радикально настроєні учасники мітингу, які хочуть спровокувати ситуацію, аби не прийняли законопроект, який розглядають у Верховній Раді”, - сказав начальник Головного управління МВС України у м. Києві Олексій.

Правоохоронці наголосили, що нікого не затримували, а протокол тепер передадуть до суду, він і вирішить чи карати порушників. Самі організатори кажуть, ніякого радикалізму не було - усе мирно. І хоч влада їх не почула, вони для неї постаралися як могли.

“Ці монети потрібні будуть на політичну пенсію Литвину - спікеру парламенту, на політичну пенсію Азарову Миколі Яновичу, і якщо Президент Віктор Федорович Янукович все ж таки не накладе вето, то ми одне відерце залишимо йому на допомогу”, - каже голова Конфедерації вільних профспілок, народний депутат БЮТ Михайло Волинець.

Києвом не обмежилися. У різних містах України позакривалися ринки, тисячі незгодних оточили будівлі місцевих органів влади. Кажуть, проектом Податкового кодексу їх хочуть загнати у глухий кут.

“Ми не хочемо нічого від цієї держави. Дайте нам спокійно годувати свої сім’ї. Батьки потерпають від злиднів. Ми навіть не маємо за що їх сьогодні поховати. За усе кругом треба платити. Я вважаю, що цей Податковий кодекс для нас великий тягар і ми його ніяк не зможемо витримати”, - вважає підприємець (м. Чернівці) Іван Савка.

“Щоб не приймали Податковий кодекс, для підприємців, тому що вони не зможуть вижити, ми будемо просто армією безробітних в злиденній країні”, - каже підприємець (м. Харків) Марина.

На страйки не тільки йшли, а й їхали. У Києві та Харкові таксисти провели власні акції. У Харкові для всіх навіть не вистачило місця на найбільшій площі Європи - площі Свободи. Три чверті місцевих служб таксі не приймали замовлення від клієнтів на знак протесту.

“Значна частина дрібних підприємців піде в тінь, якась частина закриється. Ті, хто в тіні, і ті, хто закрився, вони взагалі не будуть до бюджету платити. Більш великі підприємці - вони взагалі будуть підвищувати ціни на свої послуги. Це призведе до ланцюгової реакції по всій країні”, - переконаний голова профспілки таксистів Харкова Сергій Старцев.

Підприємці на чутливість депутатів не дуже розраховують. І хоча чекатимуть ухвалення кодексу під парламентом, одразу звертаються до Президента з проханням його не підписувати.