Маємо подбати про створення умов, – Ткаченко про закон щодо дубляжу українською мовою
Власне суть закону щодо обов'язкового дубляжу фільмів українською мовою не змінюється після відтермінування. Водночас для реалізації законопроєкту потрібно створити умови.
Про це в інтерв'ю програмі "Перші особи" розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Про відтермінування законопроєкту мовилося через звернення телеканалів – з приводу того, що під час пандемії вкладати гроші у виробництво україномовного продукту стало менше можливостей.
До теми Криза щодо наглядової ради УКФ: у Києві відбувся протест на тлі пресконференції Ткаченка
З фінансового боку, за словами Олександра Ткаченка, держава допомагала телеканалам лише незначними грошима для зйомок серіалів.
"Тому ми маємо спочатку подбати про створення умов для того, щоб такий україномовний продукт міг вироблятися. Показати насправді, що держава дійсно надає додатковий ресурс для зйомок україномовного продукту, а не втручатися в економіку каналів", – сказав Ткаченко.
Тренд на зйомки російською мовою
Міністр культури України звернув увагу на те, що багато з каналів виробляють серіали російською мовою, продають їх в Росію, отримують за це гроші і фінансують свої інші продукти в Україні.
Для того, щоб зламати цей тренд, очевидно, що потрібна більш системна допомога для зйомок саме україномовного серіального і кінопродукту,
– сказав Олександр Ткаченко.
Повний випуск програми "Перші особи": дивіться відео
Законопроєкт щодо дубляжу українською мовою: коротко
- 24 травня народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, що пропонує відтермінувати початок дії статей закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", які стосуються обов'язкового показу фільмів на телебаченні й у кінотеатрах українською мовою.
- Відповідний проєкт закону передбачає, що ця норма почне діяти за 2 місяці після завершення карантину в Україні, а не з 16 липня 2021 року, як це передбачено.
- 1 червня у парламенті не вистачило голосів для того, щоб включити законопроєкт до порядку денного сесії.