ТОП-7 найдивніших правил етикету

24 вересня 2015, 06:33
Читать новость на русском

Джерело:

Ruposters.ru

Те, що в одній країні вважається грубістю, в іншій може виявитися компліментом або чемним жестом.

Плямкання

Якщо в азіатських країнах ви їсте без гучного хлюпання і плямкання, то інші люди можуть подумати, що ви незадоволені своїм обідом. У Японії те ж саме поширюється на чай – гучне хлюпання останнього ковтка чаю говорить про те, що гість випив свій кухоль і залишився задоволений частуванням.

Плювання

Усім нам знайома ситуація, коли доводилось терпіти співрозмовника, який бризкає слиною. Проте дітям племені Масаї випала неприємніша ноша. Ввічливі діти, які вітають літніх родичів при зустрічі, можуть очікувати, що в їхній бік полетить величезний плювок. Звичайно, це робиться з найкращими намірами, адже дорослі бажають молодим довгого і щасливого життя.

Їжа на тарілці

З дитинства більшість з нас звикли з'їдати з тарілки все до останньої крихти, щоб не переводити їжу даремно. Проте в деяких країнах чиста тарілка може образити господаря. На Філіппінах, в Північній Африці, а також у деяких регіонах Китаю господар знову накладає їжу в тарілку гостя, якщо він з'їдає все, що в ній було. Тільки, коли гість залишає небагато їжі на тарілці господар розуміє, що той наївся. В іншому випадку господаря можуть вважати скупим і негостинним.

Чайові

Японці настільки не звикли залишати чайові, що такі дії можуть призвести до замішання. Більше того, "зайві" гроші можуть розглядатися як образа. Іноді їх сприймають, як подачку з жалю. Якщо клієнт хоче висловити подяку, найкраще це зробити невеликим подарунком.

Пунктуальність

У Танзанії прибуття на вечір вчасно може бути розцінено як грубий жест. Всі ввічливі, добре виховані гості з'являються на 15-30 хвилин пізніше призначеного часу. Це пов'язано з тим, що не у всіх громадян є автомобілі або навіть доступ до громадського транспорту. Наполягання на тому, щоб гості прийшли вчасно розглядається як нетактовний і грубий жест.

У Мексиці вважається ввічливим трохи запізнитися на зустріч або вечірку. Якщо ви прийдете вчасно, господар може бути не готовий до прийому гостей і відчути, що ви ніби його квапите.

Квіти

Квіти дарують на першому побаченні, на випускному вечорі, на весіллях, на похоронах, хворим людям, яким ви бажаєте одужання, а також в якості вибачення. Насправді саме з цієї причини квіти можуть розглядатися як грубий жест, якщо ви не уважні.

Хризантеми, лілії, гладіолуси та інші білі квіти є символом жалоби і використовуються під час похорону в багатьох країнах. Гвоздики є прикрасою вінків на кладовищах у Німеччині та Франції. Якщо ви подаруйте комусь букет з білих квітів в Китаї або гвоздику у Франції, це може бути розцінено як побажання "відкинути копита".

Компліменти

Компліменти було б нерозумно робити на Середньому Сході, а також в африканських країнах, таких як Нігерія і Сенегал. У таких країнах комплімент якої-небудь речі легко розцінюється, як бажання володіти цим предметом. Через їхні звичаї гостинності господар буде почувати себе зобов'язаним віддати гостю предмет, який той похвалив. Крім того, відповідно до традиції, при отриманні подарунка ви повинні відповісти ще дорожчим подарунком.

Читайте також: Чим відрізняється кава у різних країнах світу