ТОП-п’ять найдорожчих художніх фільмів
Зняти фільм - задоволення не з дешевих. Вам доведеться набрати групу операторів, режисера, сценаристів, гримерів, каскадерів, море техніки і ще багато-багато чого…
Окрім цього, ще й зіркові актори захочуть відповідні гонорари. Але якщо в прокаті стрічка стане успішною - то всі витрати повернуться сторицею. П’ятірка найдорожчих художніх фільмів в історії.
"Людина-Павук 3"
Розпочинає рейтинг третя екранізація про героя коміксів. Бюджет "Людина-Павук 3", який вийшов у прокат у 2007 році, оцінюється у 281 млн. доларів. Більшість витрат пішло на створення спеціальних ефектів. У сценах із персонажем людини-піску застосовували справжній пісок, щоб на екрані усе виглядало реалістично. Для зйомок були розроблені спеціальні комп’ютерні програми, які до цього просто не існували. Попри шалені витрати на спецефекти, критики звинуватили творців фільму у великій кількості мелодраматичних сцен.
"Титанік"
Джеймс Камерон просто гуру масштабних та супер-дорогих проектів. Однак "Аватар" - не найдорожче його творіння. Якщо врахувати інфляцію, то екранізація трагедії "Титаніка" досі залишається одним із найдорожчих фільмів в історії - 281 млн. доларів витрат. Для зйомок картини створили копію корабля практично в натуральну величину, ще одна набагато менша для підводних зйомок. Фільм окупив себе з головою і став першим в історії, якому вдалось перевалити за позначку у мільярд доларів у прокаті.
"Клеопатра"
Три зірки отримує "Клеопатра" із Елізабет Тейлор в головній ролі. Щоб передати часи Древнього Єгипту у 60-х минулого століття довелось витратити 44 мільйони вічнозелених купюр - зараз зйомки обішлись би у 324 мільйони вічнозелених купюр. Бюджет фільму зріс у кільканадцять разів через проблеми під час самого знімального процесу. Перший режисер був звільнений після того, як уже встиг розтринькати 7 мільйонів. Зйомки переносили з Лондона до Рима, а потім знову до Лондона. Знімали стрічку без жодного сценарію, що дало свої дуже негативні плоди під час зйомок. Не зважаючи на чотири "Оскари", фільм повністю провалився у прокаті.
"Пірати 3"
На третю частину ж "Піратів Карибського моря" було витрачено 330 мільйонів доларів - якщо враховувати інфляцію. Окрім того, що продюсер Джеррі Брукхаймер витратив шалені гроші на зйомки морських баталій, довелось виписати немаленькі чеки на гонорари таким зіркам як Джоні Депп, Орландо Блум та Кіра Найтлі. Зйомки розпочались ще у серпні 2005, а завершились на початку 2007 - знімальній групі довелось побувати у Сингапурі, країнах Карибського басейну, біля берегів Каліфорнії та у штаті Юта.
"Війна і Мир"
А перемагає у рейтингу найдорожчих фільмів в історії кінематографу радянська стрічка - екранізація роману Льва Толстого "Війна і Мир". Створення епопеї зайняло близько шести років. За чутками, на сьогоднішній день бюджет картини Сергія Бондарчука сягнув би від 500 до 700 млн. доларів. Тоді у 60-х, створення комп’ютерних персонажів були ще мріями, тому для зйомок створили спеціальний кавалерійський полк в склад якого входило півтора тисячі вершників. В кінотеатри прийшли подивитись на супер-фільм - близько 135 млн. телеглядачів.