ТОП-факти про нового голову Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва

19 травня 2015, 17:42
Читать новость на русском

Сьогодні Верховна Рада затвердила нового голову Антимонопольного комітету України. Який досвід має новий чиновник та чого очікувати від цього призначення?

Кандидатуру Юрія Терентьєва до Верховної Ради подав Арсеній Яценюк. За відповідне призначення проголосували 266 народних депутатів. Однак саме призначення відбулось без обговорення та без виступу самого Терентьєва.

Досвід роботи

На державній службі Терентьєв до цього не працював.

В кінці 90-х він працював юристом в американській фармацевтичній компанії "Бристол-Майерс Сквибб Україна". У 2000-2002 роках був радником з правових питань у тютюновій кампанії "JTI Україна". Після цього десять років працював на різних посадах в міжнародній торговій компанії групи "МЕТРО Кеш енд Кері Україна".

З квітня 2012 року і до цього часу очолював юридичний відділ металургічної компанії "Арселор Міттал Кривий Ріг".

Освіта

У 1998 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету за спеціальністю "міжнародне право". Потім отримав диплом за спеціальностю "Фінанси".

Сім’я

Він має дружину та двох дітей.

Дохід

За минулий рік його загальний дохід склав 1,2 мільйона гривень. Ці кошти він вказав у якості зарплати. Однак ще 666 тисяч гривень Терентьєв записав як дивіденди, чомусь не включивши їх у загальну суму доходів. Дружина отримала зарплату в 853 тисячі гривень.

Терентьєв купив собі квартиру на 155,6 квадратних метрів у Києві, за яку заплатив майже 2,5 мільйони гривень. Ще 450 тисяч він витратив на придбання Jaguar XF. Ще один Jaguar належить його дружині.

У Терентьєва 4 мільйони гривень лежить в "Альфа-Банку". У його дружини ще півмільйона гривень у тому ж "Альфа-Банку" та "Універсалбанку".

Пріоритети

У своєму останньому інтерв’ю газеті "Голос України" Терентьєв серед своїх пріоритетів назвав боротьбу з монополізмом в українській економіці, також він вважає необхідним стежити, щоб великий бізнес не зловживав своїм становищем. Однак Терентьєв зазначив, що конкуренція не може з’явитися лише зусиллями антимонопольного органу. Це системна узгоджена робота багатьох органів влади. Розвиток конкуренції, дерегуляція та боротьба з корупцією — складові частини одного цілого, які тісно пов’язані з "деолігархізацією".

Новий керівник також пообіцяв допомогти прибрати "штучні перешкоди" для бізнесу в Україні.