Головне за добу: відлуння референдуму в Нідерландах, Іванющенка знову шукатимуть
Україна та світ продовжують обговорювати результати голландського референдуму щодо Угоди про асоціацію між Києвом та Брюсселем. А тим часом Генпрокуратура України видала нову постанову про розшук екс-регіонала Юрія Іванющенка.
Реакція на волевиявлення у Нідерландах
Попередні підсумки голландського референдуму з’явились вже вночі 7 квітня — за асоціацію України та ЄС проголосувало лише 38,1% громадян Нідерландів, проти — 61,1%. За попередніми даними, явка становила трохи більше 32%, тобто референдум буде визнаний дійсним.
Думки у світі щодо причин та результатів такого голосування розділились. Зокрема, уряд Нідерландів підтвердив — вони не можуть ігнорувати думку виборців, однак обіцяють обговорити ситуацію з колегами з України та Євросоюзу.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив: угода застосовується, як і раніше, на тимчасовій основі.
Ніхто не переживає жодним чином. І зона вільної торгівлі, секторальне співробітництво спокійно просуваються далі,
— підкреслив він.
Підтримала українців і президент Литви Даля Грібаускайте, додавши, що Україна завжди була в Європі і завжди там залишатиметься.
У свою чергу Маркус Бекер на сторінках дав дві оцінки референдуму, назвавши його перемогою президента Росії Володимира Путіна, а також усіх тих, хто жадає розвалу Євросоюзу. Крім цього, на його думку, це голосування стало подвійний ляпасом для Європи.
Іванющенка знову шукатимуть
Генпрокуратура України видала нову постанову про розшук колишнього нардепа від "Партії регіонів" Юрія Іванющенка, відомого за прізвиськом Юра Єнакіївський.
Кличку не дають спокою лаври Януковича
Колишній президент України Віктор Янукович одного разу обізвав українського письменника Гулака-Артемовського "Артьомовськім". Та й російський поетесам від нього теж діставалось, зокрема, Анні Ахматовій.
Тепер на "літературному поприщі" відзначився і чинний мер Києва Віталій Кличко — назвавши Олену Телігу "Тєлєгой".
Анонс
У п'ятницю, 8 квітня, у Криму вирішується доля виборчого органу кримських татар — підконтрольний Росії суд може прийняти рішення щодо заборони та визнання Меджлісу екстремісткою організацією. Поза законом можуть опинитись 2500 тисячі делегатів Курутлаю та Меджлісу.