ТОП-п’ять найбагатших австралійців
Вони відрізані від усього іншого світу і живуть за своїми правилами, але це їм не заважає жити у достатку. Кенгуру і аборигени - корінні мешканці Зеленого континенту, а заробляють гроші зовсім інші. П’ятірка найбагатших австралійців на планеті.
Гаррі Тригубов
Майже 3,5 мільярди доларів назбирав Гаррі Тригубов. Сколотив свої статки син російських євреїв на будівництві. Його компанія Meriton звела на території Австралії чимало відомих споруд, серед яких і відомий хмарочос World Tower і мережа готелів із президентськими апартаментами. Гаррі, який народився в Китаї, куди втекли батьки після приходу до влади Леніна, йшов до своїх мільярдів через терни. Спочатку займався текстилем в Ізраїлі та Південній Африці. Згодом перебрався на Зелений континент, де довелось усе розпочинати з нуля, працював навіть таксистом. Трохи розкрутився і купив ділянку, щоб побудувати собі будинок. Архітектор виявився справжнім бездарою і Тригубов прийняв рішення все зробити своїми руками. Після успішного завершення будівництва зрозумів, що потрібно зводити дах над головою не лише собі, і заробляти на цьому великі гроші.
Джеймс Пакер
Майже в 4,5 млрд доларів оцінюються статки Джеймса Пакера, який у 2005 успадкував бізнес свого батька медіа-магната Керрі Пакера. Джеймс навіть не закінчив університету. Пакер-батько відправив його після школи на ферму опікуватися вівцями, і пояснив: "Навіщо тобі університет, для того щоб навчитись курити марихуану"?. Навчившись менеджерських штучок, Джеймс очолив телекомунікаційного гіганта One.Tel. Вівцями виявилось керувати легше, ніж мільйонним бізнесом - у 2001 компанія збанкрутувала. Здавалось, що гіркий досвід так і не навчив Пакера-молодшого, який встиг зайнятися гральним бізнесом, розпоряджатись із грошима. Батьків спадок він применшив. У 2007 збіднів аж на 3 млрд і навіть довелось виставити на продаж свою яхту Mangusta. Лише за останні два роки справи пішли вгору. За цей час 44-річний Пакер встиг собі купити Aston Martin DB9, 12-місний гелікоптер Sikorsky S-76 і суперяхту Arctic P, на яких катав Тома Круза із Кеті Холмс.
Френк Лові
4,4 мільярди назбирав чеський єврей Френк Лові, засновник компанії Westfield - найбільшим роздрібним оператором торгових площ в світі. Френк Лові набудував за 50 років по планеті аж 119 торгових центрів в Австралії. Шлях Френка зі Східної Європи до Австралії був досить довгим. Переживши Другу світову війну в Угорщині, він втік до Франції, звідти на кораблі хотів емігрувати на Зелений континент, однак британці перехопили його і депортували на Кіпр, після чого опинився на Землі Обітованій, де воював в арабо-ізраїльській війні. А вже в 52-му зміг приєднатись до сім’ї і перебрався в Австралію. Зустрівши угорця Джона Саундерса, і створив Westfield. Лові вміло грав на біржі цінних паперів і зумів швидко розкрутити свій бізнес. Зараз у сімейній справі працює уся родина. В 2003 вдалось стати президентом футбольної федерації Австралії, а у 2008 вийшов сухим із води разом зі своїми синами, коли Сенат США та австралійські податківці звинуватили його у фінансових махінаціях через банки Ліхтенштейна та Швейцарії.
Ендрю Форрест
Майже 7 мільярдів (6,9 млрд) має у своїх кишенях шахтар-інноватор Ендрю Форрест. Колишній боксер та нащадок першого прем’єр-міністра Західної Австралії заснував свою першу фірму у 94-му році і накопичував свої статки поступово. “Залізо-нікельний барон” завдяки своєму ентузіазму та інноваціям перевернув уявлення про бізнес у гірничо-видобувному секторі. Саме Форрест придумав завезти в Австралію верблюдів із Південної Африки. "Пушистик" - таке прізвисько Форрест має ще з дитинства - успішно заробляє гроші на тому, що запаковує своєю австралійською рудою увесь Китай.
Джина Райнхарт
А найбагатша людина Австралії – жінка. Джина Райнхарт успадкувала справжню імперію від батька - гірничого магната Ленга Хенкока. Статки 57-річної Джорджини оцінюються приблизно у 10 мільярдів доларів. Для цієї жінки заборонених методів не існує. Райнхарт щороку виписує чеки на шалені суми науковцям, які заперечують зміни клімату, що відбуваються через викиди шкідливих речовин. Окрім цього, вкладає гроші у кампанії, які протестують проти екологічних реформ в Австралії, проти збільшення податків у видобувній галузі, яка спричиняє важкі викиди вуглецю в атмосферу. За оцінками Citigroup, незабаром Джина за особистими активами обжене двох найбагатших людей на цій планеті - мексиканця Карлоса Сліма Елу та Білла Гейтса.