ТОП-п‘ять найдорожчих фотоапаратів
Людство придумало багато цікавих і дуже потрібних речей. Серед них і фотоапарат - винахід початку XIX століття, без якого важко уявити собі сучасне життя. Найдорожчі фотоапарати в історії.
Leica M9 Titanium
Німці з Leica на світ випустили фотоапарат M9 вартістю майже 8 тисяч доларів, але відразу примудрились його зробити ще дорожчим. Камеру обгорнули в титановий корпус і доручили розробити дизайн відомому художнику Вальтеру Де Сільві, який працює з такими брендами як Volkswagen, Audi, Bentley, Lamborghini and Bugatti. В результаті з'явився фотоапарат "Titanium" вартістю у 29 тисяч доларів за один екземпляр. З конвеєра випустили лише 5000 штук.
Mamiya DM56
Вартість цього фотоапарата - понад $32.490. Стільки коштує японське диво для професіоналів Mamiya DM56 - цифрова камера середнього розміру. Славиться першокласною точністю передачі кольору.
Hasselblad H4D-60
Понад 40 тисяч вічнозелених папірців доведеться заплатити за Hasselblad H4D-60. 60-мегапіксельний сенсор дозволяє досягти неймовірного рівня деталізації. Звичайно, такий фотоапарат аматорам не по кишені, та й для чого взагалі простолюду така камера. Hasselblad H4D-60 ідеальний творців реклами. Чіткість знімків настільки висока, аж не віриться, що обійшлось без комп'ютерної графіки. Покупці фотоапарату автоматично вступають у клуб власників супер-камери.
Susse Frres
А як вам 800 тисяч доларів за фотокамеру? У 2007 році на аукціоні у Відні виставили унікальний лот - "Дагерротит братів Сюсс". Французькі майстри створили камеру ще в 1839 році. Торги розпочались зі 100 тисяч, а пішов із молотка "Дагерротит" за 800 тисяч. Susse Frres - один із перших комерційних фотоапаратів в історії.
Leica (1923)
І найдорожчий фотоапарат на планеті - камера Leica 1923-го року виробництва. В 2011 році пішла з молотка за 1 мільйон і 900 тисяч американських доларів. Купив фотоапарат приватний колекціонер із Азії після 20-хвилинної битви із конкурентами - товстосумами. Унікальність камері додає той факт, що її виготовили за два роки до офіційного виходу Leica на ринок. Спочатку фотоапарат відправили до Нью-Йорка, щоб запатентувати. Тому камера також вважається першим експортним продуктом німецької компанії.