Товариство Червоного Хреста у центрі корупційного скандалу
Журналісти виявили факти розкрадання допомоги, яку передавали міжнародні організації, зокрема, переселенцям з Донбасу. Це обурило міжнародні фонди та громадськість.
Останні 30 років організацією керував тепер вже скандальний Іван Усіченко. Активісти кажуть, що він привласнював благодійну допомогу, а переселенцям віддавав те, що залишалося, часто навіть прострочену продукцію. Наприклад, пані Людмила з Алчевська законну допомогу востаннє отримувала ще півтора року тому.
Через корупцію організацію почали покидати волонтери. Громадська активістка Анна Бурдиляк пішла однією з перших, а потім почала домагатися правди. Разом з активістам зверталася в усі відомства та ніхто не хотів братися за розслідування, попри масштабні порушення.
Міжнародний Червоний Хрест і великі корпорації заплющують очі на українську корупцію, не хочуть розголосу, бо переймаються репутацією, –стверджують волонтери. На міжнародному рівні про проблему почали говорити тільки у Швейцарії, коли один з донорів сам постраждав від корупційних схем.
Торік я привіз в Україну більше 100 тон допомоги. Обрав одеський Червоний Хрест, бо мене запевнили, що там не треба платити мито. Я на 100% довірився товариству. Моя продукція мала дійти до сімох інституцій, в тому числі і у шпиталі, але ігноруючи умови контракту одеський Червоний Хрест почав просто продавати її. Цей процес ми не можемо контролювати,
— розповів донор зі швейцарської організації Макс Хільперт.
Представники товариства навідріз відмовились спілкуватися з активістами. На конференцію не пустили навіть журналістів.
Активісти впевнені, що члени правління оберуть Івана Усіченко ще на 5 років президентом Червоного Хреста, оскільки всі вони зав'язли в корупції. Місце президента – ласий шматок, тільки за останні 4 роки з держбюджету на фінансування товариства виділили більше 300 мільйонів гривень (до слова, без звітних). І це не враховуючи міжнародну допомогу.
Читайте також: Скільки Україна втратила від корупційних схем