Трамп не є проросійським кандидатом. Нею була Клінтон, – російський опозіционер

10 листопада 2016, 20:50
Читать новость на русском

Не такий новий президент США страшний, яким його малюють. За оцінками експертів, Трампа мало цікавить Україна і взагалі Східна Європа.

Дональд Трамп заселиться у Білий дім наприкінці січня. Але процес переходу влади вже набирає обертів. Зараз для нього виготовляють новий лімузин, вартістю в 2 мільйони доларів. А сьогодні, 10 листопада, Трамп має зустрітися з Бараком Обамою в Овальному кабінеті, аби обговорити процес передачі влади.

Тим часом, у Сполучених Штатах і досі тривають протести проти переможця перегонів. Розгублені результатами вибору американців і в Україні. Чи справді Дональд Трамп готовий віддати Крим Росії і чого чекати нам від нового лідера наймогутнішої держави в світі?

Читайте також: Династія Трампа: що відомо про нащадків 45-го президента США

На думку експертів, Трампа мало цікавить Україна і взагалі Східна Європа. Він будуватиме свою політику на проблемах, які турбують саме американського виборця – несправедлива торгова політика, неконтрольована імміграція та загроза ісламського тероризму.

Найбільш важливою для Києва й Москви є обіцянка Трампа переглянути питання Криму. Щоправда жодних конкретних зобов'язань він на себе не брав.

Кремлівським кандидатом на цих виборах була пані Клінтон. Ніякий не Трамп. Зараз вся російська адміністрація сформована з тих людей, які орієнтуються на демократів. Наприклад, Сергій Кириєнко був просто оператором російських грошей, які йшли у фонд Клінтон. Абсолютно очевидно, що вся система була підготовлена до перемоги Клінтон,
– сказав російський політик Ілля Пономарьов.

Обіцянки республіканця відновити відносини з Росією, як із супердержавою, в Кремлі вже сприйняли, як готовність визнати право Федерації на гегемонію в пострадянсьому просторі. Однак з Путіним, якого чомусь уже називають "другом" Трампа, новий президент США найімовірніше не зійдеться. Адже обидва лідера тягнутимуть ковдру на себе, аби довести, що саме його країна є величнішою. Експерти певні, що норовливий Трамп не терпітиме ультиматуми й агресію Москви.

Росія є непередбачуваним партнером. І ці забаганки, які Путін хоче мати, абсолютно не відповідають ані потенціалу Росії, ані можливостям. Сполучені Штати не можуть погодитися на таку роль Росії,
– зауважив дипломат Олександр Хара.

Популістичні промови Трампа, якими він шокував під час виборчої кампанії, – лише гра на публіку. Як бізнесмен, він діятиме дуже прагматично. Це стосується й України. Трамп підтримуватиме Київ, якщо той доведе, що США з цього буде користь.

Петро Порошенко, який раніше робив недвозначні реверанси у бік Гілларі Клінтон, тепер намагається вибудувати відносини з новою американською владою. Він уже запросив 45-го американського президента відвідати Україну. А в лютому і сам планує злітати до США.

Читайте також: ЄС продовжить санкції проти Росії, поки Трамп не став президентом, – Reuters